Forum

pfrense kurulumu fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfrense kurulumu fakat vpn hattına etkilemeden

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

adana ve izmir arasıda iki juniper  320m ile vpn bağlantımız var. şube de yani bizde bir adsl( internete çıkıyor) diğeri g.dat vpn yapıyor.

şimdi ben pfsense fireware programı esx servere kurmak isiyorum. ama bilgisayarlarda getaway olarak juniper görünüyor ve öyle kalacak

şimdi ben bu pfsense programını kurup kullanıcılada gateway dokunmadan ve vpn bağlantımızla sorun çıkarmadan bu programı kurabilirmiyim.

kurarsam getaway olarak değil sadece fireware olarak kullanıcılara nasıl kullanmalıki kurayım 

Gönderildi : 01/11/2011 15:38

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Şimdi Gateway Kim İse Net'i Dağıtan O'dur Dolayısıyla Nat Falan Bile Yapamazsın .

Gateway(ağ gecidi) başka bir ağa geçiş hizmeti veren bi noktadır.Büyük şirketlerde genelde ağ geçitleri bir client(istemci) ı web ortamına yönlendiren görevi üstlenirler.Bu durumda ağ geçcidi bir proxy server veya bir firewall(ateş duvarı) olabilir.Ağ geçitleri yönlendiriciler ile de alakalıdır.Yölendiricilerde paket başlıklarına ve yönlendirme tablolarına bakarak geçişi sağlarlar.Evde kullandıgımız adsl router ımız bizim ağ geçidimizdir.Aynı zamanda bir yönlendiricidir.Sonuç olarak ağ geçitlerini bulunduğumuz yerden farklı bi yere giderken kullandıgımız çıkış kapısı olarak düşünebiliriz.

Gönderildi : 04/11/2011 13:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba

adana ve izmir arasıda iki juniper  320m ile vpn bağlantımız var. şube de yani bizde bir adsl( internete çıkıyor) diğeri g.dat vpn yapıyor.

şimdi ben pfsense fireware programı esx servere kurmak isiyorum. ama bilgisayarlarda getaway olarak juniper görünüyor ve öyle kalacak

şimdi ben bu pfsense programını kurup kullanıcılada gateway dokunmadan ve vpn bağlantımızla sorun çıkarmadan bu programı kurabilirmiyim.

kurarsam getaway olarak değil sadece fireware olarak kullanıcılara nasıl kullanmalıki kurayım 

Hocam çok gereksiz bir işlem yaptığını en başta söylemek isterim. Sonrasında yapman gereken,

Yapabiliryor isen juniper cihazın default routu pFense in lan bacağı olarak değiştir. VPN ler juniperde olduğu için oraya default routa gitmeden gidecektir.

Gönderildi : 05/11/2011 20:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba ertan hocam

niye gereksiz onu anlamadım. ben vpn bağlantıımın sorun çıkmasını istemiyorum.  

Gönderildi : 09/11/2011 00:41

Paylaş: