Forum

Zyxel p-660 modemle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel p-660 modemle d-link arasında repater

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

slmlar arkadaşlar şöyle bir sorunum var dlink dap-2360 access pointi zyxel modemle beraber kullanmak istiyorum ap kablo çekmeden halletmek istedim AP bağlantı seçenekleri şöyle ap-wdsap-wds-ve client ap seçenekleri var zyxel modemin arayüzünde wds özelliği yok telnetten bağlanıp dlinkin mac adresini zyxele tanımladım ve wds i açtım ancak dlinkten scan dediğimde modemi bulamıyor modemin mac adresini tanımlayıp aradığımdada sorun aynı ssid aynı-şifreleme web password aynı ama bir türlü görmüyor.AP client modunda tarattığımda modemi görüyor bağlanıyor ancak ben ap alıp başka odaya gittiğimde laptoptan takip ettiğimde hala sinyali modemden alıyor AP den kabloyla çıkıp laptopa taktığımda nete sorunsuz çıkıyorum.

Gönderildi : 19/09/2011 21:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

slmlar arkadaşlar şöyle bir sorunum var dlink dap-2360 access pointi zyxel modemle beraber kullanmak istiyorum ap kablo çekmeden halletmek istedim AP bağlantı seçenekleri şöyle ap-wdsap-wds-ve client ap seçenekleri var zyxel modemin arayüzünde wds özelliği yok telnetten bağlanıp dlinkin mac adresini zyxele tanımladım ve wds i açtım ancak dlinkten scan dediğimde modemi bulamıyor modemin mac adresini tanımlayıp aradığımdada sorun aynı ssid aynı-şifreleme web password aynı ama bir türlü görmüyor.AP client modunda tarattığımda modemi görüyor bağlanıyor ancak ben ap alıp başka odaya gittiğimde laptoptan takip ettiğimde hala sinyali modemden alıyor AP den kabloyla çıkıp laptopa taktığımda nete sorunsuz çıkıyorum.

Farklı firmalara ait cihazların birbirleri ile en kolay çalışma şekilleri universal repeater modudur.

Gönderildi : 20/09/2011 02:33

(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

d-linkte ve zyxel de böyle bir mod yok

Gönderildi : 20/09/2011 13:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

d-linkte ve zyxel de böyle bir mod yok

O zaman WDS çalıştırmak için uğrşacaksınız. Buda yoksa zaten çöpe atın cihazları.

Gönderildi : 20/09/2011 15:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0

yazınıza biraz aralık verin biraz nefes alalım. böylece anlayabiliriz.

aynı lokasyonda olsa her cihaz aynı şekilde davranmayabilir.

Yani siz laptopla her halukarda bağlanabilseniz bile cihazlar WDS yada başka sistemle daha sağlıklı bağlantıya ihtiyaç duyduklarından cihazı görmeyebilir. yada görse bile bağlanmayabilir.

burada wireless için kulandıkları çipler antenler ve firmware yazılımına göre değişiklikler gösterebilir.

siz cihazların firmwarelerini güncelleyin. ardındanlokasyon değiştirerek deneyin.

Son olarak bilgisayarınızda her iki cihazında profili kurulu ise

bilgisayarınız bağlantıları kendine göre değiştirebilir.

anlık sinyal  düşüklüğü vb. sebeplerle cihaz daha iyi olan diğer AP ye geçer. Bu cihaz davranışı için gayet normal fakat bunu istemiyorsanız.

kullanım noktasında en iyi durumda olan AP dışındaki profilleri kaldırın.

Gönderildi : 20/09/2011 20:46

Paylaş: