Forum

iki farklı ağ ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki farklı ağ geçidi tanımlama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
793 Görüntüleme
(@EmreTastekin)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,bir adet server 2003 serverım var TS görevi görüyor servera ayrı bir hat üzerinden yine bağlantı olacak bunun için ikinci bir ethernet kartı takdım ve gerekli ip konfigurasyonun yaptım fakat ikinci adsl modemin ip sini ağ geçidine tanımladığımda uayrı verip sorun olabileceğini yazıyor nasıl tanımlayabilirm ağ geçidini veya sorun olurmu ilerde? tşk.ederim

Gönderildi : 05/03/2008 18:15

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

merhaba arkadaşlar,bir adet server 2003 serverım var TS görevi görüyor servera ayrı bir hat üzerinden yine bağlantı olacak bunun için ikinci bir ethernet kartı takdım ve gerekli ip konfigurasyonun yaptım fakat ikinci adsl modemin ip sini ağ geçidine tanımladığımda uayrı verip sorun olabileceğini yazıyor nasıl tanımlayabilirm ağ geçidini veya sorun olurmu ilerde? tşk.ederim

bu ayri bir hat static ip'yi sahip ise ve merkezdeki hatti sirf bu baglanti icin kullanacak isen;

2nci tanitmis oldugun ethernet'in gateway bos birakip ilgili static ip'ye routing yapabilirsin.

route add sube_static_ip mask 255.255.255.255 merkez_yeni_hat_ip -p

Gönderildi : 05/03/2008 18:46

(@EmreTastekin)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba onur bey maalesef ikinci adsl hat ortak kullanılıyor şiket içerisinde başka şekilde nasıl çözebilirm mtlaka ikinci hattı kullanmam gerekiyor yardımlarnız için tşk.edrim şimdiden...

Gönderildi : 06/03/2008 17:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

temel publish kuralı ;

publish edilen server ın ağ geçidi mutlaka publisher sunucusu olmalıdır

yani bunu bu durumda yapmana imkan yok .

istisna ise şöyle olabilir

gelen kişilerin ip adresleri sabit ise yani onlarda belirli ip adreslerinden geliyor iseler tek tek statcic route girebilirsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2008 17:40

Paylaş: