Forum

metro ethernet dağı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

metro ethernet dağıtımı yardım!!

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
676 Görüntüleme
(@MehmetFatih)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bizim kurumumuzda metro ethernet kullanıyoruz.Telekom tarafından bize alcatel lucent omniswitch 6400-24 switch verildi ve buna fiber girişleri yapılıp bırakıldı.Bize yönetibilir switch alıp interneti dağıtacaksınız dediler.bizde geçici bir çözüm olarak Airties air 450 router  özellikli modeme interneti verip switchle dağıttık.Ama yoğun trafikten dolayı modem tıkanıyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyoruz.Bende bu modemi aradan çıkartmak istiyorum.Şu an bizim elimizde allied telesis fs 750/24 web yönetilebilir switchler var bu elimizdeki  malzemelerle nasıl çözüm bulabiliriz.Yeniden bi router mı almamız lazım yoksa elimizdeki omniswitchi konfigure edip switche internet verebilirmiyiz.bilen arkdaşlar varsa yardımcı olabilirse sevinirm.Teşekkürler.

Gönderildi : 21/07/2011 16:43

(@Ertan_AKMAN)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Merhaba bir firewall cihazi işinizi görcektir.

Gönderildi : 21/07/2011 23:58

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar bizim kurumumuzda metro ethernet kullanıyoruz.Telekom tarafından bize alcatel lucent omniswitch 6400-24 switch verildi ve buna fiber girişleri yapılıp bırakıldı.Bize yönetibilir switch alıp interneti dağıtacaksınız dediler.bizde geçici bir çözüm olarak Airties air 450 router  özellikli modeme interneti verip switchle dağıttık.Ama yoğun trafikten dolayı modem tıkanıyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyoruz.Bende bu modemi aradan çıkartmak istiyorum.Şu an bizim elimizde allied telesis fs 750/24 web yönetilebilir switchler var bu elimizdeki  malzemelerle nasıl çözüm bulabiliriz.Yeniden bi router mı almamız lazım yoksa elimizdeki omniswitchi konfigure edip switche internet verebilirmiyiz.bilen arkdaşlar varsa yardımcı olabilirse sevinirm.Teşekkürler.

DrayTek 2950 ya da 2955 gibi ağır yük altında yüksek bant genişliği ile çalışmak üzere tasarlanmış router cihazları kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 22/07/2011 01:21

(@MehmetFatih)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

teşekkur ederim

Gönderildi : 25/07/2011 19:03

(@umuterzii)
Gönderiler: 7
Active Member

Merhbalar ben de aynı dertten muzdaribim. Lütfen bana tüm yapıyı kısaca anlatabilirmisiniz. omniden çıkıp modemin WAN'ına modemden çıkıp başka bir yönetilebilir switch'e mi? Yoksa omni'den çıkıp direk yönetilebilir switch'e mi? 

** e olmuyorsa neden telekom 24 lü switch veriyor arkadaş!...

Gönderildi : 18/01/2016 17:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

hocam size verilen ethernet ucunu nat yapan bir cihaza (modem olur firewall olur router olur ) takıp

nat yaparak lokal networkunuze dagıtıyorsunuz ozetle

Gönderildi : 18/01/2016 18:23

(@umuterzii)
Gönderiler: 7
Active Member

Kısa ve öz teşekkür ederim...

Gönderildi : 18/01/2016 18:43

(@alperkus)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Cisco 2911 i öneririm. Fiyatı uygun. 

Gönderildi : 19/01/2016 02:29