Forum

İe de mouse'nin yav...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İe de mouse'nin yavaşlaması

14 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@kadir.kisak)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Kısa bir süre önce işyerinde güvendiğim makinalardan birinin çok yavaşladığını söylediler. makinayı kontrol ettiğimde uygulamalarda bi sorun olmadeığını fakat internete bağlandığında internet explorer üzerinde mouse'nin çok yavaş hareket ettiğini farkettim. Makinada internet üzerinde java uygulamaları olan programlar kullanılıyor. 

Bu sorunu daha önce yaşayan yada bu konu hakkında bana fikir verebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Gönderildi : 19/07/2011 13:23

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba,

JRE version nedir? Upgrade yaptınız mı ? Eğer bir upgrade var ise  son yaptığınız upgrade işlemi buna yol açmış olabilir.

Gönderildi : 19/07/2011 13:56

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar;

Kısa bir süre önce işyerinde güvendiğim makinalardan birinin çok yavaşladığını söylediler. makinayı kontrol ettiğimde uygulamalarda bi sorun olmadeığını fakat internete bağlandığında internet explorer üzerinde mouse'nin çok yavaş hareket ettiğini farkettim. Makinada internet üzerinde java uygulamaları olan programlar kullanılıyor. 

Bu sorunu daha önce yaşayan yada bu konu hakkında bana fikir verebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bu işlem mouse IE nin üzerine geldiğinde oluyor ama IE açık olmasına karşın başka alanlarda olmuyorsa eklediğiniz addonları kaldırın. 

Gönderildi : 20/07/2011 00:54

(@kadir.kisak)
Active Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. gelişmelerden haberdar ederim.

Gönderildi : 20/07/2011 20:41

(@kadir.kisak)
Active Member
Konu başlatıcı

Java upgrade yaptım add-on ları kaldırdım ama sorun hala devam ediyor. Bu konuda farklı çözüm önerisi olan arkadaşım var mı?

Gönderildi : 23/07/2011 14:33

(@ertanerbek)
Famed Member

Java upgrade yaptım add-on ları kaldırdım ama sorun hala devam ediyor. Bu konuda farklı çözüm önerisi olan arkadaşım var mı?

Soruma cevap vermemişsin ama program ekle kaldırdan Microsft İnternet Explorer programını kaldırıp yeniden kurmayı denebilirsin.

Gönderildi : 23/07/2011 18:37

(@kadir.kisak)
Active Member
Konu başlatıcı

Format attıktan sonra denedim tekrar sonuç yine aynı sadece internet explorer da java uygulamalarında sorun var.

Gönderildi : 25/07/2011 13:34

(@ertanerbek)
Famed Member

Format attıktan sonra denedim tekrar sonuç yine aynı sadece internet explorer da java uygulamalarında sorun var.

64 Bit mi kullanıyorsunuz, birde bu java uygulaması dediğinize bir örnek verirmisiniz belkide java kodunda hata vardır, bizde kendi bilgisayarlarımızda deneyelim.

Gönderildi : 25/07/2011 13:58

(@kadir.kisak)
Active Member
Konu başlatıcı

64 Bit mi kullanıyorsunuz, birde bu java uygulaması dediğinize bir örnek verirmisiniz belkide java kodunda hata vardır, bizde kendi bilgisayarlarımızda deneyelim.

işletim sistemi olarak windows xp pro. 32 bit kullanıyoruz. Uygulamadan katım aksigorta acente uygulaması var. linki http://www.aksigorta.com.tr/online_acentelere_ozel.php  bu sayfada baştan ikinci olan aktif 07 uygulamasına girdikten sonra mouse yavaş çalııyor. ayrıca program içinde açılan pencereler ekran kartı yükü değilmiş gibi yavaş açılıyo ram takviye yapıp denedim sorunu bir türlü çözemiyorum.

Not: Programı açabilmeniz için ayn sayfada gerekli programlar ve dökümanlar bulunmakta...

Gönderildi : 25/07/2011 15:13

(@ertanerbek)
Famed Member

işletim sistemi olarak windows xp pro. 32 bit kullanıyoruz. Uygulamadan katım aksigorta acente uygulaması var. linki http://www.aksigorta.com.tr/online_acentelere_ozel.php  bu sayfada baştan ikinci olan aktif 07 uygulamasına girdikten sonra mouse yavaş çalııyor. ayrıca program içinde açılan pencereler ekran kartı yükü değilmiş gibi yavaş açılıyo ram takviye yapıp denedim sorunu bir türlü çözemiyorum.

Not: Programı açabilmeniz için ayn sayfada gerekli programlar ve dökümanlar bulunmakta...

Sanırım problemin sebebi " http://aktif.aksigorta.com.tr/forms/jinitiator/us/jinit_download.htm " bu program. Windows7 de sorun yaşayanlar oluyprmuş bu nedenle Xp mode ve IE 7- 8 kullanıyorlarmış.

Bu arada Netscape nevigator 9 ile jinitatorun bu explorer için olan versionunu Win7 üzerinde kullanınca sorun düzeliyor diyenlerde var ben Firefox ile denedim ama sayfayı açmadı belkide programı yazan sadece IE kabul ediyor olabilir.

Gönderildi : 25/07/2011 16:43

(@kadir.kisak)
Active Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama sanırım bu problemin bell bi çözümü yok.Farklı yöntemler deneyeceğim çözüm bulursam paylaşırım. Bu arada sorun donanımsal olabilir mi?

Gönderildi : 25/07/2011 19:53

(@ertanerbek)
Famed Member

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama sanırım bu problemin bell bi çözümü yok.Farklı yöntemler deneyeceğim çözüm bulursam paylaşırım. Bu arada sorun donanımsal olabilir mi?

Sanmıyorum, sizinle aynı şekilde bir çok sigortacı aynı durumdan muzdarip.

Gönderildi : 25/07/2011 20:07

(@kadir.kisak)
Active Member
Konu başlatıcı

Çalışan başka bir bilgisayarın Harddisk ini söküp bu bilgisayara taktım chipsetler aynı olduğu için format derdim kalmadı ve sorun çözüldü..Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler Ertan Bey.

Gönderildi : 28/07/2011 19:16

(@ertanerbek)
Famed Member

Çalışan başka bir bilgisayarın Harddisk ini söküp bu bilgisayara taktım chipsetler aynı olduğu için format derdim kalmadı ve sorun çözüldü..Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler Ertan Bey.

Geri Dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 28/07/2011 19:25

Paylaş: