Forum

kablosuz ağa bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kablosuz ağa bağlanma problemi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,556 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Bir dizüstü bilgisayar ve kablosuz modemi kablosuzdan bağlarken şifre girilip bağlan dediğimde "Ağ yapılandırmanıza bağlı olarak ağ parolanızın 40 bit veya 104 bit
olması gerekir. Bu, 5 veya 13 ASCII karakter ya da 10 veya 26 onaltılı
karakter olarak girilebilir"
diye bir hata veriyor. Şifre doğru olduğuna eminim farklı bir dizüstü bilgisayarla aynı modeme rahatlıkla aynı şifre ile bağlanabiliyorum. Ayrıca aynı dizüstü bilgisayarla aynı model farklı bir modeme yine problemsiz bağlanabiliyorum. Yani sadece bu modem ve bilgisayar birbirleri arasında böyle bir problem veriyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/06/2008 21:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Modem üzerinde şifreleme için kullandığınız Security Type ve Kullandığınız wireless kartının desteklediği security Type nedir?

Gönderildi : 22/06/2008 21:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Modem e WPA kullanarak bağlanıyorum. Problem vermeyen bilgisayarda kablosuzu gördüğünde yanında WPA olduğunu yazıyor. Fakat problemli bilgisayarda ağın şifreleme yöntemi ile ilgili bir bilgi vermiyor. Ayrıca problemli bilgisayarda 9 haneli bir şifre girdiğimde yukarıdaki hatayı verirken 5 haneli bir şifre ile deneme yaptığımda hata vermeden bağlanmaya çalışıyor, tabi şifre yalnış olduğu için bağlanmıyor. Ayrıca problemsiz bilgisayarda şifre hanesini 5 e düşürdüğümde problemli bilgisayardakine benzer bir hata veriyor.

Gönderildi : 22/06/2008 22:10

(@serhatakinci)
Famed Member

O halde WPA tanımıyor.

Wireless bağlantınızın özelliklerine gelip, desteklediği type leri görebilirsiniz.

Ör:

Wireless kartınızın sürücüsünü güncellediğinizde düzelecektir.

Gönderildi : 22/06/2008 22:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Sürücüyü güncelleştirince problem çözüldü.

Gönderildi : 22/06/2008 22:46

(@serhatakinci)
Famed Member

Rica ederim

Gönderildi : 22/06/2008 22:52

Paylaş: