Tek server da Aynı ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek server da Aynı mac adresi  

  RSS
ByGRaND
(@ByGRaND)
Üye

Merhaba, 
   
        yapımda kullanmakta olduğum 3 server var. OS. Server 2003 Standart
Serverın biri DC biri SQL Server, diğeri ise EXC. olarak kullanılıyor. Fiziksel olarak HP Proliant DL 380 GS modeli Serverlarım var. Çift network adapt. leri  mevcut fakat disable modta.
Ayrıca 3com 48lik swicth ime bağlı aynı model 3 modemim mevcut. Sadece 1.modemimin DHCP servisi açık durumda.Ve herhangi bir IP kiralaması yapılmamış.
modem arayüzünde aynı mac adresinin farklı 2 IP aldığını görüyorum.
Sizce bunun sebebi nedir ? Yada bu durumu nasıl çözebilirim.?
Teşekkürler.
İyi Çalışmalar.

Alıntı
Gönderildi : 10/06/2011 13:08
Tayfun DEĞER
(@tayfundeger)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Ethernet kartınıza 2 tane Ip tanımlanmış gözüküyor.TCP/IP ayarlarından tanımlanan diğer kullanılmayan diğer IP adresini kaldırabilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: tayfundeger@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/06/2011 13:15
ByGRaND
(@ByGRaND)
Üye

Hocam diğer eth. adaptorune herhangi bir ip tanımlanmamış.Ayrıca modem üzerindede bir ip kiralaması yapılandırılmamış. Tuhaf olan durum ise server üzerinde 2 eth. adaptoru mevcut ama aynı mac olarak görüyor. fiziksel her aygıtın kendide ait bir mac adresi olması gerekmiyormu? bu durumda 1 server üzerinde 2 eth. adaptoru mevcut ise 2 mac adresi olması gerekiyor die biliyorum. server cihazların fabrika ayarlarında  özel bir yapılandırma söz konusu olabilir mi her 2 ethernet adaptorunu aynı mac olarak tanımlaması için. Çünkü bu durum ile ilgili bir yapılandırma oluşturmadım. Aynı model aynı marka aynı yapı altında diğer serverımda böyle bir durum söz konusu değil çünkü.

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/06/2011 13:26
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Firat AYDOGAN"]Hocam diğer eth. adaptorune herhangi bir ip tanımlanmamış.Ayrıca modem üzerindede bir ip kiralaması yapılandırılmamış. Tuhaf olan durum ise server üzerinde 2 eth. adaptoru mevcut ama aynı mac olarak görüyor. fiziksel her aygıtın kendide ait bir mac adresi olması gerekmiyormu? bu durumda 1 server üzerinde 2 eth. adaptoru mevcut ise 2 mac adresi olması gerekiyor die biliyorum. server cihazların fabrika ayarlarında  özel bir yapılandırma söz konusu olabilir mi her 2 ethernet adaptorunu aynı mac olarak tanımlaması için. Çünkü bu durum ile ilgili bir yapılandırma oluşturmadım. Aynı model aynı marka aynı yapı altında diğer serverımda böyle bir durum söz konusu değil çünkü.

Teşekkürler.[/quote]

 

Muhtemelen ilk önce team yapmaya çalışmışsınız ya da yapmışlar sonra geri bozmaya çalışmışlar. HP nin etnernet kontrol yazılımından team özelliğini deaktif edin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/06/2011 01:05
Paylaş: