Forum

Paylasimli yazicim ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylasimli yazicim her seferde offline oluyor.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Selam arkadaslar. SImdi bende 4 tane laptop var network-de. 3-de win7 64 bit, biri ise xp pro sp3. Win7 64 bit olan laptopin birine HP Laserhet P1102 printer kurulu normal calisiyor. Diger laptop-lar da aga bagli internet falan hepsi agdan geliyor. Her sye normal ama xp olan laptop yaziciyi goruyor ama diger iki tane win7 64 bit olan laptoplar ise her gun yaziciyi yeniden tanitmam gerek. Sabah geldim aciyorum paylasimli yazici offline. Siliyorum yeniden paylasim veriyorum calisiyor. Kapatiyorum eve gidip yarin gelib acdigimda yine offline. He gun yapmam gerekiyor bu offlien sorununu. Ama yazici kurulu olan ana makine ve xp olan diger laptopda sorun yok. IP-ler manuel. Ana makina da win7 64. Nasil duzeltirim bunu?

Gönderildi : 07/06/2011 12:43

(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member

Merhaba;

yazıcı servisi olan  spool duruyor anladığım kadarı ile en basit şu şekilde olablir;

bir bat dosyası oluşturmak ve bunu başlangıca yerleştirmez 

net stop spooler

net start spooler

şeklinde bir bat dosyası oluşturupn kısa şekilde çözüm olacaktır.

kolay gelisn

Gönderildi : 07/06/2011 13:03

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Tamam da niye boyle oluyor olmamais gerkiyor ama?

Gönderildi : 07/06/2011 15:41

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Selam hocam Aşağıdakı  linke Göz atabilirsiniz..

http://www.pckoloji.com/windows-soru-cevap/15985-windows-7-agda-yazici-paylasimi-yapilir.html

Bide Win 7  Ağ Sorunu  farklı9 şekildede ayarlaya bilirsiniz.

Ağ Paylaşmış Merkezini Aç-Gelişmiş paylaşim ayarlarını degiştirin botunu tıklayarak orda parola ve ağ yazıcı  paylaşımını açın  bi daha öyle sorun vermeyecektir.. 

SaygıLarımLa.. 

Gönderildi : 07/06/2011 22:40

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Linke bakdim ben de zaten aynen oyle yapiyorum ve her yeni gun acitigmda ayni ey tkrar oluyor. Ikinci yazdiginiz seyi tam olarak aca bilirmisniz? Tam anlamadim da.

Gönderildi : 07/06/2011 22:44

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Yardim edecek biri yokm u? Cok acil lazim.

Gönderildi : 10/06/2011 13:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yardim edecek biri yokm u? Cok acil lazim.

Merhaba,

Konu ile ilgili http://www.cozumpark.com/forums/thread/176676.aspx  birşeyler yazmıştım.

Gönderildi : 13/06/2011 03:18

Paylaş: