Forum

vpn bağlantısı - us...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vpn bağlantısı - usb yazıcı paylaştırma sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,515 Görüntüleme
(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

bir elektronik ve beyaz eşya üreticisi firmanın yetkili servisindeki bilgisayar yapısını yönetiyorum.yeni gelen barkod yazıcıları var.usb yazıcılardan farkı yok.sadece barkod yazdırıyor.

herhangi bir domain yapısı yok.yazıcının kurulu olduğu bilgisayara başka bir client'tan bağlanıp yazıcıya bağlandığımda sorun yok.ama yazıcının kurulu olduğu pc de vpn bağlıyken yazıcıyla bağlantı kurulamıyor.hatırladığım kadarıyla bunun küçük bir ayar mevcuttu ağ bağlantılarında.ama tam çıkartamadım.ve problemi çözemedim.ayrıca ağ bağlantılarım/bilgisayar ara diyip ip ile bağlanmak istediğim bilgisayara çift tıklayınca şu uyarıyı almaya başladım.güvenlik duvarı kapalı.bu problemde yeni oluştu.bunuda çözmem lazım ki paylaşılan yazıcıları görebileyim.son aldığım uyarıyı ekliyorum.

Gönderildi : 01/06/2011 14:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ramazan bey,

O makine vpn ile başka bir şirkete mi bağlanıyor ? Bu durumda muhtemel farklı bir network ten ip alıyordur ancak hala iç ip adresiniz olduğu sürece bağlantı kurabilirsiniz.

VPN bağlantısı yapmadan önceki ip adresine vpn bağlantısı yaptıktan sonra ping atabiliyormusunuz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2011 02:33

(@ramazanmergen)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet başka bir şirkeye bağlanıyoruz.iç bacak ip sine ping atabiliyorum.

Gönderildi : 02/06/2011 11:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

evet buraya kadar durum gayet normal, başka bir şirkete bağlanmak için kullanıyor olmanız ve bağlandığı şirket üzerinden ip alması ve yine buna rağmen lan için aldığı ip yi koruyor olması, peki ping atabiliyor olmanıza rağmen printer' a neden ulaşamıyorsunuz ? Network üzerinden değil de ip üzerinden bu printer' ı eklemeyi denediniz mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/06/2011 12:31

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

evet başka bir şirkeye bağlanıyoruz.iç bacak ip sine ping atabiliyorum.

Hali hazırda cihaz başka bir networke bağlandığında aldığı IP adresi sizin localinizde bulunanla aynımıdır. Birde kullandığınız VPN tuneli programının üreticisi ile konuşabilirmisini, bu tür bir güvenlik önlemi almış olabilirlermi.

Gönderildi : 02/06/2011 12:45

Paylaş: