Forum

Modem Kurulumu Sıra...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem Kurulumu Sırasında

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@AliSesenoglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇözümPark Ailesi ;

Modem kurarken hep karşımıza çıkar . PPPOE ve PPPOA bunlar nedir ? Aralarındaki Fark Nedir ? Herkez değişik şeyler söylemiş. Bu sitenin cevaplarına güvendiğimden birde buraya sorayım dedim 🙂

İyi Günler.

Gönderildi : 28/05/2011 19:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Pppoe ve Pppoa modemle internete çıkış sırasında kullanılan haberleşme protokollerdir.
Pppoe telekom tarafından tercih edildiği için ülkemizde genelde artık pppoe ile nete çıkmak durumundayız.ikisi arasındaki fark pppoa'da yapılam işlemlerin ppoe'de donanım tarafından yapılmasıdır. Bu bizi hız veya başka bir açıdan etkilemez. Telekomun kullandıgı ayarlardır. 

PPPOE :(Point to Point Protocol Over Ethernet) Ethernet katınızı ile modeminiz iletişim sağlar ve nete çıkar.
PPPOA :(Point-to-Point protokol over ATM)Atm arayüz kullanılarak net bağlantısı sağlar.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/05/2011 20:03

(@AliSesenoglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz Bilgiler İçin Size Çok Teşekkür Ederim .

Gönderildi : 28/05/2011 20:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/05/2011 20:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,
Pppoe ve Pppoa modemle internete çıkış sırasında kullanılan haberleşme protokollerdir.
Pppoe telekom tarafından tercih edildiği için ülkemizde genelde artık pppoe ile nete çıkmak durumundayız.ikisi arasındaki fark pppoa'da yapılam işlemlerin ppoe'de donanım tarafından yapılmasıdır. Bu bizi hız veya başka bir açıdan etkilemez. Telekomun kullandıgı ayarlardır. 

PPPOE :(Point to Point Protocol Over Ethernet) Ethernet katınızı ile modeminiz iletişim sağlar ve nete çıkar.
PPPOA :(Point-to-Point protokol over ATM)Atm arayüz kullanılarak net bağlantısı sağlar.

Saygılarımla.

Ek olarak ATM networklerde paket boyutları Ethernete göre daha büyük olabilir. Buda özellikle multimedya, ses, görsel içerik  taşımada daha verimli sonuçlar alınmasına neden olur.

Gönderildi : 28/05/2011 22:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bu sadece bir ayar değil

Telekomun altyapısı hangisi ile kurulmuşsa onu seçmeniz gereklidir. Yeni altyapı PPPoE üzerinde ama PPPoA olan lokasyonlarda mevcut

Gönderildi : 13/06/2011 16:20

Paylaş: