Network takibi hk
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Network takibi hk  

  RSS
ilhançiçek
(@ilhancicek)
Üye

iyi aksamlar

hp switchlerden olusan networkumdeki gelisen olaylari takip etmek icin kullanabilecegim ag trafiklerini kontrol edebilecegim herhangi bir problem ciktiginda gorebilecegim ucretsiz bir yazilim varmidir acaba.

 

Alıntı
Gönderildi : 19/05/2011 01:35
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Network izleme yazılımları genelde ücretlidi, ücretsiz yazılım için open source tarafına bakmak lazım. Piyasada bilinen en iyi yazılımlardan biri Nagios dur. Bunun haricinde Solarwind firmasının değişik amaçlar için ürettiği izleme yazılımları mevcut, free tool bölümünde ücretsiz araçlardan faydalanabilir ya da ücretli versiyonların deneme sürümlerini edinebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2011 02:05
ilhançiçek
(@ilhancicek)
Üye

hp procurve manager ile benim istediklerimi yapabilirmiyim peki . ve procurve manager ile ilgili turkce kaynak bulunabilirmi

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2011 02:12
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="ilhançiçek"]hp procurve manager ile benim istediklerimi yapabilirmiyim peki . ve procurve manager ile ilgili turkce kaynak bulunabilirmi
[/quote]

 

Hocam Network sistemlerini takip etmenin bir çok yolu vardır Hüseyin hocamın söylediği programlarda bu işi hakkıyla fakat SNMP protokolü ile yapmaktadır. Bir aı takip etmek demek uygulanan kuralların işleyip işlemediği kimin ne tür bağlantılar kullandığı içeriği gibi sistemleride takip etmek demektir. Altta verdiğim linkte bulunan iki programı incelersen işine yarayacaklar gibime geliyor.

 

http://www.draytektr.com/quedra-l-mon-programinin-arayuz-tanitimi

http://www.draytektr.com/draytek-smart-monitor-2.2-yonetimi.  

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/05/2011 19:37
 Anonim

Capsa Network Analyzer

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/06/2011 03:27
Paylaş: