Forum

Kablo Internette bi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kablo Internette birden fazla static IP

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,000 Görüntüleme
(@Y.AcarReisli)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben Uydunet kullanıyorum ve 1 adet statik IP'm var Uydunet 128 adete kadar IP verebiliyor, ben 2. bir statik IP alsam bunu nasıl bilgisayarıma yönlendiririm(modem router modunda çalışırken IP'lerden biri modemin olacak-port yönlendirme yapabilmem lazım, diğer IP ise tüm portları ağdaki bilgisayarlardan birine yönlendirilecek)? Modemin(NetMASTER CBW-700V-yeni sürümlerden-802.11n destekli model-sözleşmeli aldım) arayüzünde Rg Geçişi diye bir seçenek var, bu seçenek aynı modemin eski sürümlerinde Rg Passthrough olarak geçiyordu, seçeneğin altında 32 adete kadar MAC adresi ekleyebileceğim bir bölüm var, bahsettiğim işlem için bu seçeneğimi kullanmam lazım, bu seçenekse nasıl yapılandırmam lazım?İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Gönderildi : 14/05/2011 15:23

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhaba Y.Acar Reisli

Modemiz hakkında gerekli bilgi vermiş olduğum linkte mevcut.Birde ip yapılandırmanız hakkında biraz bahsede bilirmisiniz

http://www.netmaster.com.tr/urunler/cbw-700v

Gönderildi : 15/05/2011 00:51

(@Y.AcarReisli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

1 adet statik IP kullanıyorum, bu IP için birkaç cihaza port yönlendirmesi yapılmış durumda, 2. bir statik IP alıp bunu birinci IP'yi kullanan cihazlar dışında bir cihaza yönlendirmek istiyorum(modem arayüzündeki DMZ ayarı gibi ama sadece 2. IP), 1. IP aynı şekilde birkaç cihaza port yönlendirmesi yapılmış olarak kalacak.

Gönderildi : 16/05/2011 16:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Kablo modem ip tahsisi için MAC adresine ihtiyaç duyar

kablo modemden gelen datayı bir switch ile  dağıt

1. router

2. bilgisayar /cihaz

Gönderildi : 13/06/2011 16:49

(@Y.AcarReisli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Biliyorum, 2. IP alırsam bunu nasıl iç network'ümdeki 2. bilgisayara(192.168.0.X) yönlendiririm?

Şu şekilde bir bağlantı istiyorum:

Cable network--->Cable Modem--->PC1(192.168.0.2)

L------>PC2(192.168.0.3)

yani kablo modeme bağlı 2 bilgisayara IP'leri tüm portlarıyla yönlendireceğim, bilgisayarlar 192.168.0.X bloğundan IP(Static) alacak(NAT çalışacak) diğer bilgisayarve network cihazları DHCP ile 192.168.0.X bloğundan IP alacak (yani iç network'te 192.168.0'lı IP'ler kullanılacak, hiçbir cihaz Internet IP'si almayacak, modem NAT üzerinden Internet IP'lerini bilgisayarlara yönlendirecek,
Modem arayüzünde Rg PassThrough diye bir seçenek var, bahsettiğim ayarlama için bunumu kullanmam gerekiyor?

İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 26/08/2011 03:27

Paylaş: