Forum

VPN ağ sorunum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN ağ sorunum

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@OnderErsoz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba sevgili ağ kardeşlerim,

benim bir sorunum mevcut sizlerdende fikir almak istedim.çalıştığım firmanın müşterisi olan bir lokasyonda bir sistem var ve ben bu sisteme VPN yapmam gerekiyor.bizim merkezimiz kocaelide.müşterimizin merkezi ve bizim sistemimizse eskişehirde.orda 2 adet cihazımız var ve bu cihaz bir hub'a bağlı.ben o hub'a bir adet vpn modem takıp kendi ağıma dahil etmek istiyorum fakat bu vpn'e sahada (bursa,istanbul vs) çalışan arkadaşlarda istediğinde dahil olabilmeli.VPN konusunda çok bilgili değilim.tünel açma durumları filan var sanırsam.en uygun nasıl yapabilirim acaba? cevaplar için şimdiden teşekkürler.istediğim sistemi alttaki fotografta özetledim kısace(paintte çizince komik oldu biraz gerçi:) )

Gönderildi : 13/05/2011 19:30

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Her iki taraf için forefront veya isa da kullanabilirsin ve sahadaki kullanıcılarda baglanabilir.

Tabi ip statik var sayıyorum. 

Gönderildi : 13/05/2011 21:24

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba sevgili ağ kardeşlerim,

benim bir sorunum mevcut sizlerdende fikir almak istedim.çalıştığım firmanın müşterisi olan bir lokasyonda bir sistem var ve ben bu sisteme VPN yapmam gerekiyor.bizim merkezimiz kocaelide.müşterimizin merkezi ve bizim sistemimizse eskişehirde.orda 2 adet cihazımız var ve bu cihaz bir hub'a bağlı.ben o hub'a bir adet vpn modem takıp kendi ağıma dahil etmek istiyorum fakat bu vpn'e sahada (bursa,istanbul vs) çalışan arkadaşlarda istediğinde dahil olabilmeli.VPN konusunda çok bilgili değilim.tünel açma durumları filan var sanırsam.en uygun nasıl yapabilirim acaba? cevaplar için şimdiden teşekkürler.istediğim sistemi alttaki fotografta özetledim kısace(paintte çizince komik oldu biraz gerçi:) )

Merhabalar,

http://www.youtube.com/watch?v=lXQF5Elkm9M bu video dosyası sanırım işinizi görecektir.

Gönderildi : 14/05/2011 23:36

(@OnderErsoz)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim Ertan Bey. sorunum çözülmüştü zaten fakat video bilgi açısından çok faydalı oldu..

Gönderildi : 25/05/2011 14:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Teşekkür ederim Ertan Bey. sorunum çözülmüştü zaten fakat video bilgi açısından çok faydalı oldu..

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

Gönderildi : 25/05/2011 14:55

Paylaş: