Forum

Ap Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ap Hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@guvencoskun)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Benim sorunum bir öğrenci yurdunda bulunan kablosuz bağlantılar hakkında.Sorun şu kablosuz bağlantılar sürekli kesiliyor burda kullanılan cihazlar airties 4450 ap ve zyxel  WAP3205 ürünler bulardsan toplanda 13 adet bulunuyor ve bunlara destek veren Adsl modemler 3 adet (hız problemi olduğundan bu şekilde böldük) yani 4 - 4 - 5 olarak.Soru sürekli bağlantı kesiliyor yada ap ler İP vermiyor.Bunları daha verimli hale getirmek için ne gibi bir çalışma yapmam  gerekiyor.

Gönderildi : 05/05/2011 13:53

(@zeynepyildirim)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhaba DHCP server olarak hangi cihazi kullaniyorsunuz. AP' lerin hepsinde mi bir kesinti soz konus yoksa bir yada bir kac tanesin de mi? Eger hepsinde bir kesinti soz konusu oluyorsa AP' lerin sonlandigi merkez cihaza yogunlasmamiz gerekecektir.

Gönderildi : 05/05/2011 14:04

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar.

Benim sorunum bir öğrenci yurdunda bulunan kablosuz bağlantılar hakkında.Sorun şu kablosuz bağlantılar sürekli kesiliyor burda kullanılan cihazlar airties 4450 ap ve zyxel  WAP3205 ürünler bulardsan toplanda 13 adet bulunuyor ve bunlara destek veren Adsl modemler 3 adet (hız problemi olduğundan bu şekilde böldük) yani 4 - 4 - 5 olarak.Soru sürekli bağlantı kesiliyor yada ap ler İP vermiyor.Bunları daha verimli hale getirmek için ne gibi bir çalışma yapmam  gerekiyor.

Merhabalar,

Malesef bu tür çoklu çıkış yapıları bu şekilde kullanılmazlar. Bir load balance cihazına ihtiyacınız var. DrayTek Vigor 3200 cihazı bu işinizi 5 WAN bağlantısına kadar halledebilir. Bu şekilde hem Tek GW olur hem de sadece bir bağlantınız bile ayakta kalsa internet bağlantısında sorun yaşamazsınız.

Gönderildi : 05/05/2011 16:07

(@guvencoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Ertan Bey

Bunun haricinde yapabileceğimiz başka bir çözüm varmı ap ayarlarında mesela !!

Gönderildi : 05/05/2011 16:16

(@guvencoskun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merahaba Zeynep hanım

DHCP server olarak modemleri kullanıyorum.yani burda 3 tane 4 portlu adsl modem var.  bu modemlerin her birine 4 tane ap bağlı bunuda internette yaşanan hız problemi için yaptık.Acaba ap lerin yapılandırılmasında bir problem olabilirmi ama sistemi ayarlıyorum kuruyorum 1 hafta 10 gün sonra bu hale geliyor.

Gönderildi : 05/05/2011 16:31

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merahaba Zeynep hanım

DHCP server olarak modemleri kullanıyorum.yani burda 3 tane 4 portlu adsl modem var.  bu modemlerin her birine 4 tane ap bağlı bunuda internette yaşanan hız problemi için yaptık.Acaba ap lerin yapılandırılmasında bir problem olabilirmi ama sistemi ayarlıyorum kuruyorum 1 hafta 10 gün sonra bu hale geliyor.

AP lerinizde WAN failover yok ise yapabileceğiniz pek de bir şey yok malesef. Ya da free bir router kullanabilirsiniz, fakat o tür bir cihaz içinde temel sorun, sorun çıktığında yardım alabilmektir.

Gönderildi : 05/05/2011 19:14

Paylaş: