Forum

Checkpoint Safe Off...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Checkpoint Safe Office 500 ile Zyxel p-661h-d1 Modem Vpn bağlantısı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@eser_ahmet)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Checkpoint Safe Office 500 ile Zyxel p-661h-d1 Modem Vpn bağlantısı yapamadım. Daha önceden tecrübesi olan var ise yardımcı olabilir mi?

Gönderildi : 29/04/2011 17:55

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

sanırım site to site vpn bağlantısı yapmak istiyorsunuz. Tam olarak hangi işlemleri yaptınız, nerede takıldığınızı belirtebilirseniz yardımcı olmak isterim. Sizin için, safe office üzerinde site to site nasıl yapılır ile ilgili örnek döküman koydum, şuradan çekebilirsiniz, yaptıklarınız ile adım adım karşılaştırabilirseniz sanırım bağlantıyı da sağlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/05/2011 15:43

(@eser_ahmet)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Yılmaz bey ;

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Bizim firewall cihazımız donanımsal bir firewall cihazı Safe@office 500 . Ben sorun ile ilgili bir çözüme ulaştım. Şöyleki , problem zyxel modem içersinde firewall ayarlarının yanlış olmasından kaynaklanıyormuş. Şuan iki cihaz arasında site to site vpn kurulumunu yapabildim. ancak performans nasıl olacak bilmiyorum. önümüzdeki ay cihazı faal olarak çalıştırabileceğim eğer bu şekilde bir yapı kurmak isteyen olursa tecrübelerimi paylaşabilirim. İyi günler.

Gönderildi : 03/05/2011 12:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hocam merhaba safe office cihazının önünde zyxel modemi bridge olarak bağlarsanız daha iyi bir performans elde edersiniz .

Gönderildi : 03/05/2011 12:55

(@eser_ahmet)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam konuyu biraz yanlış anlamışsın. Zyxel modem ile checkpoint farklı lokasyon. ben iki cihaz arasında vpn kuruyorum.

Gönderildi : 04/05/2011 21:10

Paylaş: