Access Point SSID İ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Point SSID İsimi  

Taylan ERBAY
(@TaylanERBAY)
Üye

Arkadaşlar bir yerde kurulumunu yaptım 2 access point swich bağlı ordanda internete çıkıyorlar. ikisininde ssid lerini şifrelerini kanalını herşeyini aynı yaptım.bağlanıyor görünürde sorun yok ama pclerde bir ap den diğerine gçişte takılma yaşanırmı ilerliyen zamanlarda şuan sorun yok ama sizce en uygun kurulum nasıl olucaktır.ap ler direk swich e bağlı dhcpler kapalı bir modemden alıyor hepsi ipleri .

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 29/04/2011 02:55
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Kullandığınız ürünlerin markası nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/04/2011 05:34
Taylan ERBAY
(@TaylanERBAY)
Üye

Modem Zyxell modelini hatırlayamadım voip desteği olan ap lerde dlink dwl-3200

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 30/04/2011 01:22
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

D-link AP ürünlerde SSID isimlerini ve şifrelerini aynı yaptığınızda roaming dediğimiz kesintisiz geçiş sistemi aktif hale gelir, herhangi bir sıkıntı olmadan sisteminiz çalışır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2011 04:32
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Hüseyin ERTUGRUL"]D-link AP ürünlerde SSID isimlerini ve şifrelerini aynı yaptığınızda roaming dediğimiz kesintisiz geçiş sistemi aktif hale gelir, herhangi bir sıkıntı olmadan sisteminiz çalışır.
[/quote]

 

Hüseyin hocam,

 

Üstadım Roamin teknolojisi ancak merkezi bir yönetim cihazı ile yapılabilmektedir. Burada yararlanılan Windowsun Aynı isimli SSID ve Şifreli cihazlar arasında geçiş yaparken geçiş süresinin çok kısa olması. Cihazların çoğu Log Prample yerine Short prample seçili olarak geliyor bu nedenle geçiş çok kısa ama sağlam olmadan devam ediyor. Roaming yapabilecen cihazlarda 10 katlı bir binada birinci katta görüşmeye başladığınız Wifi telefonunuz ile 10 kata çıktığınızda konuşmaya arada hiçbir kesilme olmadan devam edebilirsiniz.

 

Duğurabileceği sorunlar içinde SSID ler arasında kapsama alanının kesiştiği noktalarda diğer SSID ye geçilmemesinden dolayı yavaşlık olması letancy sürelerinin uzaması paket kayıpları olması mimo olmayan cihazlarda sıra bekleme sorunlarıdır.

 

SSID isimlerini farklı yapmanız daha makul sonuçların otomatik olmasada manuel geçişlerle yapılabilmesini sağlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2011 12:11
Paylaş: