Forum

ağ kablosu çek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ kablosu çekeceğim ama mesafe 150 mt.

15 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
739 Görüntüleme
(@HuseyinEYOL)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

wireless de problemler oluyor, cat 6 kablo çekeceğim ama aradaki mesafe 150 metre. bildiğim kadarıyla cat kablo 105 metreye kadar çalışıyor

araya switch koymam da biraz zor switch siz bu işi yapabilirmiyiz.

Gönderildi : 28/04/2011 14:07

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Cat6 'yı 300 metre cekip kullanan kişiler biliyorum.150 metre'de büyük ihtimal sorun çıkacağını sanmıyorum ama eminde değilim.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 28/04/2011 14:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

switch şart değil repeater koyabilirsiniz

araya hiçbirşey koymadan kullanmak istiyorum diyorsanız bildigim kadarı ile mümkün değil hocam 

Gönderildi : 28/04/2011 14:26

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cat kabloyu uzatmak için ufak bi malzeme var iki tarafı da rj45

araya ondan koysak olurmu acaba

Gönderildi : 28/04/2011 20:19

(@vasviuysal)
Üye

yok hocam bu parça işinize yaramaz

Gönderildi : 28/04/2011 20:29

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

wireless de problemler oluyor, cat 6 kablo çekeceğim ama aradaki mesafe 150 metre. bildiğim kadarıyla cat kablo 105 metreye kadar çalışıyor

araya switch koymam da biraz zor switch siz bu işi yapabilirmiyiz.

Wifi de ne gibi sorunlar oluyor ? 

Gönderildi : 28/04/2011 20:59

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

file server ve netsis olarak kullanıldığı için bağlantı çok yavaş ve kopmalar oluyor.

Kablo çekmemek için baya bi direndim ama çekecez artık.

Gönderildi : 29/04/2011 11:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

file server ve netsis olarak kullanıldığı için bağlantı çok yavaş ve kopmalar oluyor.

Merhaba Netsis'te kesinlikle kablolu bağlantıyı öneririm.Netsis wifi üzerinde hiç iyi çalışmıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2011 11:45

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba sanırım kablosuz bağlantınız 2.4 GHZ. İsterseniz 5 GHZ ürünler ile ACK zamanlarını sıfır yaparak kablolu yapısı ile aynı iletişim zamanlarında değerler elde edebilirsiniz. Tahmni olarak alacağınız değer 48 Megabit civarı olacaktır. 

Gönderildi : 29/04/2011 12:17

(@vasviuysal)
Üye

kullandığınızı cihazların kalitesine ve konfigurasyona gore performans konusu değişiklik gosterebilir

3 yil kadar bir musterinin baska bir subesini ( 60 client ile ) merkezdeki paylastirilan sunucudaki yazilimi calistiracak sekilde yapılandırmıştık

en kucuk bir sorun ile karsilasmadik  wireless konusunda binalar net olarak birbirini goruyordu cunku .

Gönderildi : 29/04/2011 12:25

(@EvrenULUSOY)
Gönderiler: 31
Eminent Member

2006 senesinde Dalaman dış hatlar terminalinde böyle birşey yapmak zorunda kalmıştım, Legrand kablo kullandık ve çalıştı, hız da hiç fena değildi.

Gönderildi : 29/04/2011 20:57

(@HuseyinEYOL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

2006 senesinde Dalaman dış hatlar terminalinde böyle birşey yapmak zorunda kalmıştım, Legrand kablo kullandık ve çalıştı, hız da hiç fena değildi.

legrand kablo nasıl bir şey ?

legrand ı, kablo kanalı olarak biliyorum ama legrand kabloyu duymadım. detaylı bilgi verebilirmisin

Gönderildi : 05/05/2011 16:02

(@ertanerbek)
Famed Member

legrand kablo nasıl bir şey ?

legrand ı, kablo kanalı olarak biliyorum ama legrand kabloyu duymadım. detaylı bilgi verebilirmisin

Legrand marka olup, ülkemizde sınıfa çevrilmiş sistemlerdendir.

Ben sizin yerinizde olsam bu işi 5 GHZ wifi ile çözerdim. Sonuçta cihazların bufferları büyük ve letancy leride düşük. 

Gönderildi : 05/05/2011 16:19

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Konuyu başından beri takip ediyorum ve kesinlikle  Ertan hocama katılıyorum 5ghz wifi sizin işinizi daha iyi gorecektir.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/05/2011 16:40

(@EvrenULUSOY)
Gönderiler: 31
Eminent Member

Olası bir WIFI sistemini desteklemekle beraber ; Legrand bir kablo markası ve son derece kaliteli ürünleri var, malzeme kalitesi ve en önemlisi pair sarım oranları elektromanyetik alan oluşumunu minimuma indirdiğinden uzun mesafelerde veri kaybı olasılığı diğer daha seyrek twist edilmiş kablolara oranla daha düşük. (amma uzun cümle kurdum yahu)

Gönderildi : 05/05/2011 17:02

Paylaş: