Forum

statik ip iç n...

Bildirimler
Hepsini Temizle

statik ip iç networkteki cihaza yönlendimek

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@huseyinyalcin)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba fsiteye yeni üye olan biri  olarak yardımınıza ihtiyacım var. Konu şu: metro ethernet hattım üzerinden polycom HDX6000 video konferans cihazımı kullanmak istiyorum. Serverımda isa server 2006 kurulu bunun için isa server 2006 da Nat özelliği olmadığını biliyorum. Bunun için fiziksel bir firewall cihazı almam gerekir diye bilgilendirildim . Tüm firewallarda nat özelliği varmıdır? Hangi firewall ile dışaıdan statik ip me erişim yaptıklarında iç networkteki 192.168.*.* ip deki video konferans cihazına erişebilirler yardımlarınızı bekliyorum . Herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/04/2011 13:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar merhaba fsiteye yeni üye olan biri  olarak yardımınıza ihtiyacım var. Konu şu: metro ethernet hattım üzerinden polycom HDX6000 video konferans cihazımı kullanmak istiyorum. Serverımda isa server 2006 kurulu bunun için isa server 2006 da Nat özelliği olmadığını biliyorum. Bunun için fiziksel bir firewall cihazı almam gerekir diye bilgilendirildim . Tüm firewallarda nat özelliği varmıdır? Hangi firewall ile dışaıdan statik ip me erişim yaptıklarında iç networkteki 192.168.*.* ip deki video konferans cihazına erişebilirler yardımlarınızı bekliyorum . Herkese iyi çalışmalar.

Cihaza direk Real IP adresi vererek kullanabilirsiniz, fakat cihazın saldırı ya da benzeri bir durumda karşı koyma mekanizması yok sei NAT alamak en iyi çözümdür. Sırf bu iş içinse DrayTek 2110 cihazı alabilirsiniz.

Gönderildi : 25/04/2011 15:38

(@huseyinyalcin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam cihaz polycom hdx 6000 buna nasıl real ip vereceğim cihaz sadece video konferans içi kullanılıyor saldırı olsa sıkntı olurmu ? cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/04/2011 16:07

(@huseyinyalcin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Birde hocam bu cisco asa 5505 ler işimi görürmü? bu tür cihazları nerden alabilirim?

Gönderildi : 25/04/2011 16:19

(@huseyinyalcin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu arada ağımda 160 client var , asa 5505 işimi görürmü?

Gönderildi : 25/04/2011 16:21

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu arada ağımda 160 client var , asa 5505 işimi görürmü?

Cisco ASA yı bilemem ama aynı sistemleri başka bir yerde Clavister SG51 kullanıyoruz ve sorunumuz yok. Cihazın ethernet portunu direk metro switche takıp varsa Real IP blokundan IP, Maski GW verebilrisiniz ama video konferans sistemlerini internete direk açmak ne kadar mantıklı düşünmek gerekli.

Gönderildi : 25/04/2011 17:13

Paylaş: