Forum

TP LINK TL-R488T Ro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TP LINK TL-R488T Router

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@malikulp)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

İrternet kafe işleticisiyim. Cafede 2 adet adsl hattım ve modemlerim  (farklı marka ve farklı ağ geçidi ip numaralı) , bir adet 10/100/1000 48 port switch ve tl-r488t router var. TL-R488T router'i kullanarak bu iki adsl modemi hem yük dengelemeli hem yedeklemeli olarak nasıl kullanabilirim  (port bağlantıları, kablo bağlantıları, yapılandırma ayarları vb.).

Bu konuda geniş çaplı bir dökümana acilen ihtiyacım vardır.

Gönderildi : 22/04/2011 14:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

http://www.tp-link.com/tr/support/download.asp?a=1&m=TL-R488T   linkden sizdeki router surumunu  secerek dokumana  ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/04/2011 16:16

(@malikulp)
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkür ederim.

Şu an zaten odökümanı inceliyordum ancak döküman ingilizce ve ingilizcem fena durumda. Bana lazım olan modemlerin router veswitchin bağlantı şeması ve roterin bunlara göre ayarlanması. Biraz daha çeviri yapacağım anlamak için.

Gönderildi : 22/04/2011 17:06

(@malikulp)
Active Member
Konu başlatıcı

Anladığım şu, doğrumudur ?

Her bir modemin lan portunu  routerdaki wan portlardan birer tanesine bağlayacağım (bu arada modemlerin lan ip lerini aynı grup yapmam gerekiyor mu?).

router menüsüne girip wan portların konfigrasyonları PPPoE olarak seçeceğim. (buradaki username ve pasword kısımlarına adsl abonelik kullanıcı adı ve şifrelerimi yazmam gerekiyormu? )

routerın lan portunu ağdaki switche bağlayacağım. (burada modemler üzerindeki DHCP yi kapatmam gerekecek mi?)

Yanlış anladığım veya düzeltilmesi, eklenmesi gereken yerler varsa bildirirseniz teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/04/2011 17:37

Paylaş: