Forum

Vpn Bağlantısı Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn Bağlantısı Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
529 Görüntüleme
(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

2920 üzerinde L2TP ile vpn tanımlaması yaptım.  Bağlantı kurmada sıkıntı yok ama local ortama ping ve ulaşmaya çalıştığımda bağlantı zaman aşımı gibi sorunlarla karşılaşıyorum ve local ortama ve cihaza ulaşamıyorum.

Belli bir süre -t komutu şeklinde ping ledikten sonra ortama girebiliyorum.

Bu sorunu hangi şekilde çözebilirim.

Gönderildi : 19/04/2011 21:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba ,

2920 üzerinde L2TP ile vpn tanımlaması yaptım.  Bağlantı kurmada sıkıntı yok ama local ortama ping ve ulaşmaya çalıştığımda bağlantı zaman aşımı gibi sorunlarla karşılaşıyorum ve local ortama ve cihaza ulaşamıyorum.

Belli bir süre -t komutu şeklinde ping ledikten sonra ortama girebiliyorum.

Bu sorunu hangi şekilde çözebilirim.

Doğan Bey VPN kuran cihazlarınızda bulunan firewall gibi ayarları kontrole diniz. Ayrıca Layer 2 seviyesi yerine PPTP tavsiye ederim. Birde yerel ağınız ile VPN kurduğunuz bilgisayarın yerel ağı umarım aynı değildir.

Gönderildi : 20/04/2011 00:41

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Ertan bey PPTP ile bağlandığımda sıkıntı yaşamıyorum. Layer 2 de nie bu tarz bir sıkıntı yaşadığımı anlamadım, diger şubemde 3300v kullanmaktayım ve burdaki vpn bağlantısını Layer 2 ile sıkıntısız yapabilmekteyim 2920 ile neden bu sorunu yaşıyorum onu çözmeye çalıştım ama pek başarılı olamadım.

Tavsiyenize uyup vpn bağlantılarını PPTP ile yapıcam artık.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/04/2011 01:06

(@volkankulalar)
Gönderiler: 158
Estimable Member

Sebebi şu, eğer yaptığınız VPN de idle time out ları ayarlamassanız VPN sesion trafik geçmediği belli bir süre sonra kopar. Sonrasında aldığı ilk request ile tunnel ı yeniden kurar.

Ayrıca L2TP den devam edin çünkü PPTP ye göre daha güvenlidir. 

Gönderildi : 20/04/2011 13:33

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba , volkan bey zaman ayarlamasını yaptım zaten sıkıntım orda değil,

Bağlantıyı kurduğum anda Layer 2 de iletişim olmuyor. Belli bir ugraştan sonra bağlantı oluyor. 2920 için geçerli olan bir durum bu yanlız.

Local ortama bağlanıyorum ama ping dahi atamıyorum.

PPTP ile bağlantıda sıkıntı yok ama LT2P de kı sıkıntıyı çözemedim.

PPTP de MPPE 128 bit ile şifreledim umarım sıkıntı yaratmaz. Bu şekilde bir sorun yaşamıyor.

Teşekkürler.

Gönderildi : 20/04/2011 14:16

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba , volkan bey zaman ayarlamasını yaptım zaten sıkıntım orda değil,

Bağlantıyı kurduğum anda Layer 2 de iletişim olmuyor. Belli bir ugraştan sonra bağlantı oluyor. 2920 için geçerli olan bir durum bu yanlız.

Local ortama bağlanıyorum ama ping dahi atamıyorum.

PPTP ile bağlantıda sıkıntı yok ama LT2P de kı sıkıntıyı çözemedim.

PPTP de MPPE 128 bit ile şifreledim umarım sıkıntı yaratmaz. Bu şekilde bir sorun yaşamıyor.

Teşekkürler.

Merhabalar,

Layer iki seviyesinde yapılan bir sistemden dolayı ARP requestlerinde bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantı olduğu anda broadcast ip sine bir ping atıp bağlantı olup olmadığını bir denermisiniz ? ( Broadcast IP adresi y.h.g.255 şeklindedir. )

Gönderildi : 21/04/2011 21:01

Paylaş: