Forum

Management switch &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Management switch önerileriniz

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@DemirhanSARAC)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, Profilo telekom'da sunucularımızla oluşturduğumuz bir ağı sağlıklı bir şekilde yönetebilmek için ihtiyaç duyduğumuz management switch önerileri gerekiyor. Fiyat olarak ve kalite olarak tabii ki herkes için önemli olduğu kadar bizim içinde önemli.

Önerilerinize ihtiyacımız var, teşekkürler önerileriniz için.

Gönderildi : 13/06/2008 13:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

1. procurve

2 . cisco catalyst  serisini öneririm

gerçekten başarılı cihazlar

Gönderildi : 13/06/2008 13:51

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

1. procurve

2 . cisco catalyst  serisini öneririm

gerçekten başarılı cihazlar

Teşekkürler Özgür Bey Şimdi Kontrol Ediyorum

Gönderildi : 13/06/2008 14:13

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Gerçek kalite diyorsan ben kesinlikle Nortel derim.

Gönderildi : 13/06/2008 14:25

(@cozumpark)

yapımda 2 senedir 2824 procurve kullanıyoruz gayette memnunuz.
qos desteği
8 vlan
gigabit portlar
fiyatıda cisco cihazlara göre gayet uygun. aslında tam yapmak istediğini ne için kullanacağını iletirsen detaylı öneride bulunabiliriz.

Gönderildi : 15/06/2008 19:05

(@CihanOZTURK)
Gönderiler: 86
Estimable Member

Ben cisco derim  yaklaşık olarak 35 adet cisco switch var network yapısında.Şimdiye kadar hiç problem çıkmadı

Gönderildi : 15/06/2008 22:35

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yapımda 2 senedir 2824 procurve kullanıyoruz gayette memnunuz.
qos desteği
8 vlan
gigabit portlar
fiyatıda cisco cihazlara göre gayet uygun. aslında tam yapmak istediğini ne için kullanacağını iletirsen detaylı öneride bulunabiliriz.

Önerileriniz için öncelikle teşekkür ederim özgür bey sizede ayrıca teşekkürler öneriniz için, aslında benim istediğim şöyle birşey yani durum şöyle birşeyden ibaret, hattımızın 10mbit oluşu ve bu hat üzerinde 4 makinenin olması 10/4=2,5mbit hat olarak ayarlanmasını sağlayabileceğim ve 3200bg 'lık bir bw 'i yine 3200/4=800gb olarak belirleyebileceğim bir switch arayışındayım.

Olası saldırıların bu hangi ip e olursa olsun belli bir limiti aşmayacağı ve yine diğer makineleri etkilemeyeceği şekilde bir ayarlama yapabileceğim bir swtich gerekiyor anlayacağınız

teşekkürler yardımlarınız için şimdiden 

Gönderildi : 15/06/2008 22:39

(@cozumpark)

yanlış anlamadıysam üzerinden bandwith managment'ta yapabileceğin bir switch arıyorsun ?

Gönderildi : 16/06/2008 20:52

(@DemirhanSARAC)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yanlış anlamadıysam üzerinden bandwith managment'ta yapabileceğin bir switch arıyorsun ?

Evet bu şekilde bir switch arıyordum, DLINK DES-3526 'ı aldım fakat sorunlar çıktı ama güzel bir donanım. Arayış içerisinde olanlara tavsiye edebileceğim bir donanım.

Teşekkürler yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için.

Gönderildi : 10/12/2008 18:39

(@EmreEREN)
Gönderiler: 57
Trusted Member

bence switch seçerken switchten beklentilerin önemli... eğer wlan yapısı kullanıyorsan ki layer3 için konuşuyorum cisco 3570 serisi ve üst modelleri tam aradığın gibi ama maliyetli. ben 2960 kullanıyorum . layer3 gibi ama bazı özellikler kısıtla bir switch ama managment açısından oldukça sağlıklı çalışan bir cihaz... layer2 ile layer3 arasında ciscoda ciddi maliyet farkları var bunuda ayrıca belirtirim.

Gönderildi : 02/01/2009 00:28

Paylaş: