Forum

draytek modemde ppt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

draytek modemde pptp bağlantı sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

draytek modem ile pptp bağlantı yapıp lokasyondan ip alıyoum fakat modem hariç networkteki makinelere ulaşamıyorum nedendir ?

server ve client makinelerimin default gateway cisco bir routerdır içinde birçok route tanımlamaları var lakin ciscoda  default (0.0.0.0/ 0.0.0.0) için drayteki görmektedir. sonrasında diğer routelarım var.

Gönderildi : 13/04/2011 23:05

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

draytek modem ile pptp bağlantı yapıp lokasyondan ip alıyoum fakat modem hariç networkteki makinelere ulaşamıyorum nedendir ?

server ve client makinelerimin default gateway cisco bir routerdır içinde birçok route tanımlamaları var lakin ciscoda  default (0.0.0.0/ 0.0.0.0) için drayteki görmektedir. sonrasında diğer routelarım var.

Hocam Kolay gelsin, sorun büyük ihtimalle ARP kayıtlarından yaşanıyor. Cisco nun arakasında bulunan network ile DrayTek arasında bulunan network aynımıdır değilmidir ? ( Yani cisco cihazı bridge ya da transparan mıdır ? yoksa aynı IP bloku içinde routing mi yapıyorsun 

Gönderildi : 14/04/2011 17:55

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member
Konu başlatıcı

ertan bey ;

aynı networkteler.

ciscodan olabilir düşüncesi ile serverlardan birinin default gw sini draytek yaptım ama değişen bir şey olmadı.

windows servera pptp yaptığımda localden ip alıp network ile haberleşme yapabiliyorum.

bu işlemi draytek ile yapamıyorum . localden ip alıyor ama draytek harici network ile haberleşemiyor.

Gönderildi : 14/04/2011 18:53

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

ertan bey ;

aynı networkteler.

ciscodan olabilir düşüncesi ile serverlardan birinin default gw sini draytek yaptım ama değişen bir şey olmadı.

windows servera pptp yaptığımda localden ip alıp network ile haberleşme yapabiliyorum.

bu işlemi draytek ile yapamıyorum . localden ip alıyor ama draytek harici network ile haberleşemiyor.

Üstad tekrar selamlar, sanırım benim bağlanıp denemem gerekecek. Nasıl yaparız ?

Gönderildi : 14/04/2011 19:20

Paylaş: