Forum

BPL ağı nasıl kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BPL ağı nasıl kurulur

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
455 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hiç bir kablo  derdi olmasın diye bi iş yerine BPL ağı kurmak istiyoruz. Telefon hattını girdiği yerden TTnetin 8mbits internetin  ADSL modem ile aldık. Bu aşiamadan sonra bu interneti BPL kurarak elektrik hattına vermek ve 10 pc lik ağın internetini ve veri trasferini bu BPL üzerinden yapmak istiyrouz. Ama BPL i tam bilmiyorum. Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Gönderildi : 03/04/2011 13:22

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hiç bir kablo  derdi olmasın diye bi iş yerine BPL ağı kurmak istiyoruz. Telefon hattını girdiği yerden TTnetin 8mbits internetin  ADSL modem ile aldık. Bu aşiamadan sonra bu interneti BPL kurarak elektrik hattına vermek ve 10 pc lik ağın internetini ve veri trasferini bu BPL üzerinden yapmak istiyrouz. Ama BPL i tam bilmiyorum. Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Sistemde bulunan tüm pirizler aynı faz üzerinde olmalı ve topraklama çok iyi yapılmış olması gerekli ani voltaj artım ve düşümlerine karşın ana hattınızı UPS de bağlayabilirsiniz. 

Gönderildi : 03/04/2011 15:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Tamamda benim sorum kısmen o şekil değil. Ben TTnet ten gelen ve adsl modem ile aldığım interneti elektrik hattı ile firmanın  diğer kısımlarına taşımak böylece tekrar kablo çekme derdi olmasın

Gönderildi : 05/04/2011 23:14

(@TuncayBAS)
Gönderiler: 139
Estimable Member

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Tamamda benim sorum kısmen o şekil değil. Ben TTnet ten gelen ve adsl modem ile aldığım interneti elektrik hattı ile firmanın  diğer kısımlarına taşımak böylece tekrar kablo çekme derdi olmasın

Modemin arkasında bir adet BPL cihazı takıp prize takın.

Gönderildi : 06/04/2011 02:36

Paylaş: