Forum

Windows XP Pro. Wir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP Pro. Wireless Bağlantı Problemi (WPA)

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@olcaygezer)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Şirkette kullandığımız makinalardan birinde daha önce böyle bir problem olmuştu açıkçası çokta üzerinde durmamıştım ama şuanda kendi bilgisayarımada aynı problem var ve bir türlü çözemedim.

Şöyleki,

WPA tipi kimlik doğrulaması yapan bir ağa bağlanmaya çalıştığımda bir türlü ip alamıyor. Manuel ip verdiğimde ise internete giremiyorum.

wireless driverini tekrar yükledim hatta intelin sürücüsü ile birlikte kendi programınıda yükledim ama bir türlü bağlanamıyor.

en son intel pro wireless programı autentication hatası verdi. Bu sadece bir networkte değil tüm wpa şifrelemesi olan yerlerde yapıyor.

hatta o networklere xp home veya win7 ile bağlanabiliyorum ama xp pro birtülü giremedi.

dediğim gibi driver güncellemesi hatta wireless zero config servsini bile restart ettim ama olmadı.

yardım lütfen.

bu arada her networkteki modeme müdahele edemiyorum. 

Gönderildi : 28/03/2011 15:49

(@HakanALKAN)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Bağlanmaya çalıştığınız ağ size ait değilmi ? Neden müdahale edemiyorsunuz ? Müdahaleye yetkili kişiye danışırsanız yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 28/03/2011 16:47

(@olcaygezer)
Active Member
Konu başlatıcı

Bağlandığım ağ evdekine müdahele edebiliyorum iş yerinde zaten wpe kullanılıyo ama başka bir yerde de denediğimde wpa türünde ise olmuyor.

Gönderildi : 28/03/2011 17:14

(@HakanALKAN)
Estimable Member

Wireless adaptörünüz desteklemiyor olabilir eski nesil kartlar WPA2 için desteklemeyebiliyor

Gönderildi : 28/03/2011 18:42

(@olcaygezer)
Active Member
Konu başlatıcı

işin kötüsü 15 gün önceye kadar girebiliyordum

evdeki internette bir problem vardı birkaç kere bağlantı koptu daha sonra tekrar bağlanamadım

neyaptıysam bağlanamadım aynı makina ile 3 yıldır çalışıyorum hiçbir sorun yoktu dediğim gibi birkaç kez bağlantı hatasından sonra artık giremilyorum. sanki bi şekilde bilgisayarımda engelleme oldu tabi neyi denediysem tekrar bağlantı kuramadım.

Gönderildi : 28/03/2011 18:50

(@olcaygezer)
Active Member
Konu başlatıcı

Problem hala devam ediyor arkadaşlar.

aklınıza gelen bir çözüm önerisi yokmudur. 

Gönderildi : 30/03/2011 11:55

(@HakanALKAN)
Estimable Member

Driver güncelleyebilirsiniz yada sistemde bir zararlı yazılım varsa yeniden kurabilirsiniz.

Gönderildi : 31/03/2011 01:33

Paylaş: