Forum

Farklı IP alma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı IP alma

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@hasankaraman)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkeze merhaba,

Benım networkum normalde 10.x.x.x netowrkunde IP dağıtmakta fakat son zamanlarda bazı makinelerim 192.x.x.x networkunden IP almakta ben son zamanlarda sisteme yeni bir cihaz bağlamadım (ama yapı çok buyuk olduğundan başka lokasyonda veya başka birimelrde takılmış olabilir)..

özet olarak sormak istediğim ben bu dhcp sunuculuğu yapan cihazı  bulmak istiyorum bunu nasıl bulabilirim. Bir komut bir program varmıdır bildiğiniz acaba?

Herkeze iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/03/2011 12:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

dchp find diye bir program vardı diye hatırlıyorum. google amcaya bir sorarsanız programı verecektir size..

Gönderildi : 28/03/2011 14:34

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

farklı ip alan makinanızdaki ipconfig /All cıktısındaki dhcp server ip adresine uzak masaustu , telnet , web ssh baglantiyi deneyebilirsiniz 

yada nmap ile port tarayarak cihazın ne oldugunu ogrenenebilirsiniz 

kolay gelsin

Gönderildi : 28/03/2011 21:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Herkeze merhaba,

Benım networkum normalde 10.x.x.x netowrkunde IP dağıtmakta fakat son zamanlarda bazı makinelerim 192.x.x.x networkunden IP almakta ben son zamanlarda sisteme yeni bir cihaz bağlamadım (ama yapı çok buyuk olduğundan başka lokasyonda veya başka birimelrde takılmış olabilir)..

özet olarak sormak istediğim ben bu dhcp sunuculuğu yapan cihazı  bulmak istiyorum bunu nasıl bulabilirim. Bir komut bir program varmıdır bildiğiniz acaba?

Herkeze iyi çalışmalar.

192.x.x.x den IP alan ların GW lerine bakın muhtemel olarak DHCP dağıtan cihazdır. Yok değil ise o zaman  broadcast adresine ping atıp MAC adresi sizde olmayan cihazı arayın. Switcleriniz yönetilebilir ise MAC adres tablosundan hangi porttan geldiğini görebilirsiniz.

Gönderildi : 29/03/2011 02:55

Paylaş: