ağda paylaşılan dos...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

ağda paylaşılan dosyalar paylaşımı kapatıyor neden ?  

adnanardahan
(@adnanardahan)
Üye

ağda paylaşılan dosyalar paylaşımı kapatıyor ...workgroup. domain yok..antivirüs programı olarak kaspersky internet securetiy 2011 var uzerinde pc reset atınca tekrar paylaşıma acıyor .virüs değil ama nedir ? çünkü sıfırdan format atıp herşeyi yeniden yukledim.kaspersky i.securıty 2011 kurup full guncelemeleri aldım ve full tarattım.sorunu çözemedim.sistem windows xp pro.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 25/01/2011 18:34
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

netlogon servisinden kaynaklanabilir. sfc /scannow komutuyla yükleme yaptığınız cd den başka bir cd ile windows sistem dosya onarımı yapabilirsiniz. bir de windows güncellemelerinizi tam yapın.


ayrıca kaspersky üzerindeki network tanımlarında subnetiniz trusted olarak görünüyor değil mi? kullanıcılar kapat aç derken tekrar tekrar networki tanıyıp opsiyon sunuyor olabilir. uyarı ekranlarını minimize edebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/01/2011 18:37
adnanardahan
(@adnanardahan)
Üye

inanın yapamadım detaylı yardımcı olurmusunuz ?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 26/01/2011 13:37
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

öncelikle netlogon ve rpc servislerine başlat>çalıştır>services.msc yazarak ulaşın. bu servislerin üzerinde sağ tıklayarak recovery (kurtarma) tabında restart seçin. her üç durma eylemi için de aynı işlemi yapın. daha sonra kaspersky üzerinde ayarlar altında anti-hacker görürsünüz. burada sağ ortada ayarlar kısmına tıkladığınızda network seçenekleri gelir. mevcut subnetinizin trusted olduğunu doğrulayın. bu şekilde herhangi bir kesinti olmazsa sorun kalmadı demektir.


eğer sorununuz devam ederse başlat>çalıştır>sfc /scannow komutuyla sistem dosyalarını onarabilirsiniz. bunun için bir işletim sistemi cdsine ihtiyacınız olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2011 22:50
Paylaş: