Forum

Kaspersky Admin Kit...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kaspersky Admin Kit 8.0 Client Updateleri

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@mmir)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Herkese Merhaba,

Admin Kit 8.0 'ın kurulumunu Server 2003 üzerinde yaptım...
Domainde yakşalık 60-80 arası pc bulunmakta. Admin Kit i sadece bu pc lerdeki
clientlerin updatelerini yapması için kullanacagım.Bu Kadar pc nin aynı anda update yapması
Ağ trafiğini olumsuz etkiliyor.Bu nedenle yapmak istediğim update şekli aşağıda belirttiğim gibi

Kaspersky 'nin Update Server'ından   > Administration Server ' a buradan da > Clientlere

göndermek istiyorum. Bu işlemi yapmak için sadece bir gorup task atamam yeterlimi.
Yeterli ise ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor.Group Task atadım.Yalnız updateleri almadı.
Bunun nedeni Workstation lardaki update server'in Kaspersky 'nin update server ının seçili olmasımı ?
Workstationlardan Update server'i Administation Server yapmam Sart mı ? Yapmam şart ise
bunu bütün makineleri tek tek dolaşarak yapmaktansa Admin Kit ile yapabilirmiyim...
Farklı bir yolu varsa onuda deneyebilirim...

Tşk ederim şimdiden herkese...

Gönderildi : 19/01/2011 14:18

(@muzafferboyaci)
Gönderiler: 99
Estimable Member

Selamlar,

Kaspersky Network Agent bilgisayarlarda kurulu ise Administartion Server üzerinde Client'ları görebilirsin, oluşturduğun policy ile hepsini aynı anda Administration Server'a yönlendirebilirsin ve tasklarla Update'leri yapabilirsin. Sadece Administration server'inda updateleri internetten çekmesi gerekiyor.

Gönderildi : 19/01/2011 14:59

(@mmir)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Admin Kit sorun çıkardığı için kaldırmak zorunda kaldım.
Tekrar yüklemeyide düşünmüyorum.
Herhangi Bir Makinedeki Workstation ayarlarını 5 dk bır update et konumuna getirdim.
Yaptıgın updatelerin bir kopyasını paylaşım actıgım klasöre at dedim.
Diğer clientlerden de update olarak bu yolu göstermeyi düşünüyorum denedikten sonra
haber verecegim.

Gönderildi : 20/01/2011 20:25

(@pancuokan)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba iyi çalışmalar. Ben de Admin kit 8.0 kullanıyorum. updateleri sadece adminkiti kurduğunuz bilgisayarın çekmesi gerekiyor. Çünkü teker teker bilgisayarlar update yaparsa ağı çok yorar. Client bilgisayarlara network agent paketlerini kurarsanız zaten otomatik olarak adminkitten updateleri alacaktır. Ben bu şekilde kullanıyorum ve gayet de güzel. Group tasks kısmında client update diye bölüm var orda edit diyerek saatini beliyreleyebiliyorsunuz kaç saatte bi update yapsın diye. Yeter ki bilgisayarınız açık olsun.

Gönderildi : 25/01/2011 12:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Admin Kit sorun çıkardığı için kaldırmak zorunda kaldım.
Tekrar yüklemeyide düşünmüyorum.
Herhangi Bir Makinedeki Workstation ayarlarını 5 dk bır update et konumuna getirdim.
Yaptıgın updatelerin bir kopyasını paylaşım actıgım klasöre at dedim.
Diğer clientlerden de update olarak bu yolu göstermeyi düşünüyorum denedikten sonra
haber verecegim.

lisanslarınız bittiginde tekrar tum clientlerde lisans guncellemesi yapmak icin makina makina gezersiniz bu durumda 

ayrıca merkezi olarak bir programın taranmasını devre dısı bırakmak yada otomatik virus taraması yaptırmak gibi oldukca faydalı ozelliklerinide kullanamamıs olursunuz 

ayrıca clientlerde kullanıcılarınız kaspersky antivirusu devre dısı bırakabilir sizden habersiz ayarlarını değiştirebilir yani korunma duzeyinizi düşürebilir 

Gönderildi : 25/01/2011 16:47

Paylaş: