Forum

Network Yavaşlığı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Yavaşlığı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@DenizDeniz)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar  merhaba yapımız  şı şekilde 

3 katlı  bir bina   ilk katta  serverlar  var orada  bulunan switchlerden üst katlara access point ile dağıtım yapılıyor 25 kullanıcının hepsi  notebook fakat daha önceden olmadığı kadar  bir yavaşlık söz konusu ping atarken ms yükselip düşüyor  print screen aşağıdadır networkde  atak yapan hiçbir makine yok wireshark gibi  yazılımlar ile test ettim network'ü sömüren bir cihaz  göremedim .

Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

[img] [/img]

Gönderildi : 18/01/2011 13:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Farklı bir switch ve access point üzerine giden cihazları farklı bir cihazla değiştirip denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/01/2011 13:31

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar  merhaba yapımız  şı şekilde 

3 katlı  bir bina   ilk katta  serverlar  var orada  bulunan switchlerden üst katlara access point ile dağıtım yapılıyor 25 kullanıcının hepsi  notebook fakat daha önceden olmadığı kadar  bir yavaşlık söz konusu ping atarken ms yükselip düşüyor  print screen aşağıdadır networkde  atak yapan hiçbir makine yok wireshark gibi  yazılımlar ile test ettim network'ü sömüren bir cihaz  göremedim .

Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

[img] [/img]

Network ü sömüren derken ? Unicast bir hareket olabilir ve siz bunu görmüyor olabilirsiniz, switchleriniz yönetilebilir ise o wifi cihazının takılı olduğu porta bakın derim sorunu çözmek adına.

1 Wifi cihazının IP adresine Ping atın ( Wifi ağını kontrol etmek için )

2 Aynı AP ye bağlı bir cihaza Ping atın ( Ap client ilişkisi kontrolü için )

3 Ana switche Ping atın AP ve switch arasındaki kabloyu kontrol etmek için

4 Switch üzerine bağlı bir cihaza ping atın switchinizi kontrol etmek için

Son olarak AP lere tek tek ve aynıda anda fazlası ile yük bindirin aynı anda çalıştıklarında sorun oluyormu bir kontrol edin.

Gönderildi : 18/01/2011 13:41

Paylaş: