Forum

Ağ Bağlantılarında ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Bağlantılarında Donma ve Yazıcı Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,654 Görüntüleme
(@AhmetBASKABAK)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Muhasebe ve Finans bölümümüzde (4 bilgisayar) kullanılan Samsung marka bir yazıcımız var. Yazıcı bir laptop bilgisayara bağlı ve onun üzerinden ağa bağlı. Bağlı olduğu bilgisayar sadece yazıcının ağ içerisinde aktif olması ve yazıcı üzerinden yapılan taramaların görüntülenmesi için kullanılıyor.

Bir kaç günce ağ bağlantılarında bir donma gerçekleşiyor. Yazıcı çevrim dışı oluyor ve bilgisayarı tekrar başlattığımızda sorun düzeliyor. Ancak her seferinde tekrardan başlatmak sorun olabiliyor. Reset atmak yerine  adaptörler üzerinden disable/enable yapmayı denedim ama herhangi bir tepki vermiyor ve hala aktif gözüküyor. Tekrar başlattığımda ise disable konumda açılıyor adaptör. Yarım yada bir saat sonra tekrar donuyor ve çıktı alamıyoruz.

Virüs yada türevlerinden dolayı meydana geldiğini sanmıyorum çünkü hiç çıktı almamamız gerektiğini düşünüyorum.

Bu konuda ne yapabiliriz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/01/2011 18:46

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Yazıcının bağlı bulunduğu pc'de safe modda virus taraması yapın.

Yazıcı driver'ini güncelleyin.

Yazıcıyı başka bir client üzerine takıp , son driveri ile test edin.

Belirtmemişsiniz ama usb ise usb kablosunu değiştirin , Eth. ise network kablosu ve panelini değiştirin.

Gönderildi : 05/01/2011 20:36

(@AhmetBASKABAK)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey çok teşekkürler.

Sistemi tekrardan kurup, yazıcıyı tanıttım. Eğer sorun devam ederse, dediklerinizi uygulayacağım.

Gönderildi : 05/01/2011 20:52

Paylaş: