Forum

ZyXEL WAP3205 Acces...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ZyXEL WAP3205 Access Point Konfigurasyonu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,342 Görüntüleme
(@CengizFilizler)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

ZyXEL WAP3205 Access Point ile 3 adet Hot Point noktalarinda birbiri ile nasil haberlestirebiliriz. Bunun icin hangi modda calistirmak gerekir ?

Buradaki sema su sekildedir ;

Access Point 1 networke bir switch uzerinden alarak fiziksel olarak baglidir. AP1 , AP2 ile haberlesmeli ve AP2 de AP3 le haberlesmeli, bu durumda AP1 hangi modda calistirilmalidir ?
a)AP + Repeater        b) Bridge       ............. yada varsa onerilen baska bir calisma modunda

Access Point 2 networke AP1 uzerinden gelen radyo dalgalariyla baglanmalidir. AP2 , AP3 ile haberlesmeli bu durumda AP2 hangi modda calistirilmalidir ?
a)AP + Repeater        b) Bridge       ............. yada varsa onerilen baska bir calisma modunda

Access Point 3 networkte AP2 uzerinden gelen radyo dalgalariyla iletisime gecmeli ve bulundugu localdeki switche baglanarak yine switche bagli olan PC ler internete cikmalidir . Bu durumda AP3 hangi modda calistirilmalidir ?

Gönderildi : 02/01/2011 21:34

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar Cengiz,
Belirttiğin Zyxel WAP3205 cihazın pdf dosyasına bir göz attım, senin belirttiğin AP+Repeater modunu göremedim. Aynı anda tek mod destekliyor ki bunlarda; AP, Client ve Universal Repeater
Burada sizin yapacağınız konfig şu şekilde olmalı; 1. Cihaz Access Point modunda olmalı, 2. Cihaz Universal Repeater modunda olmalı ve 1. cihazdan sinyali alarak etrafa yaymalı, 3. cihazınızda 2. cihazdan sinyal alarak çalışması için Universal Repeater modunda çalışmalı.
3. cihaz için çok emin değilim çünkü universal repeater modunda iki cihaz birbiri ile çalışırmı tam olarak bilmiyorum denemek gerekli, bu konuda zyxel Türkiyeden destek alabilirsiniz.

Gönderildi : 03/01/2011 13:00

(@CengizFilizler)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

A.S Huseyin Bey tesekkur ederim.

Gönderildi : 04/01/2011 03:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar,

Wap3205 AP+Repeater modunda kullanılabilir WDS menüsünden bu ilemi yapabilirsin çünkü UR modda en fazla iki cihazı birbirleri ile görüştürebilirsin ama wds yaparak istediğin kadar cihazı kablosuz görüştürebilirsin. Ben kullanıyorum baya kullanışlı bir cihaz.

Gönderildi : 04/01/2011 12:11

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

En son Firmware ile UR sayısı 4 oldu

Gönderildi : 17/11/2011 11:26

Paylaş: