Forum

metro ethernet

Bildirimler
Hepsini Temizle

metro ethernet

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar;

Çalışmakta olduğum fabrikaya Türktelekom tarafından metro ethernet bağlanılacak gerekli araştırmaları yapıyoruz fakat bir sorum oalcak bende metro ethernet kartı fiyatı öğrenmemi istediler ama internette ne kadar aradıysam bu tarz bir bilgiye ulaşamadım Türk telekom bilgi hattından da cevap alamadım bağlatan firmaların bilgi işlem departmanları ile görüştüm sen hiç bir şeye karışmıyorsun telekom gelip bütün herşeyi ayarlayıp gidiyor bu tarz bişeye ihtiyaç duymadık biz dediler ama benden 5mbps destekleyen metro ethernet kartı fiyatı istediler böyle bir donanım bulunmaktamı

Şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 13/12/2010 17:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Bunu sizden kim istedi? Türk Telekom F/O hattı getirip sonlandırır, bunuda bir switch e bağlar ve gider. Sizde bu switch'i kendi network'ünüze uygun bir şekilde bağlarsınız.

Gönderildi : 13/12/2010 17:50

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Uğur beyin dediği gibi Telekom Fiber hattını switch ile sonlandırarak size teslim eder. Sizde kendi network hattınızı Telekom switchine bağlayarak kullanabilirsiniz. Yani Metro ethernet kartı diye bir cihaza ihtiyacınız yok.

Gönderildi : 13/12/2010 18:51

(@FatihCAGLAYAN)
Gönderiler: 13
Eminent Member

F/O Sonladığı Switchden  İster Routera İster UTM Cihazına  Bağlantı Yapacaksınız.

Daha Ucuz Çözüm Olarak Linux Tabanlı Dağıtımları Düşünebilirsiniz. Endian, Pfsense Gibi.  

Gönderildi : 14/12/2010 01:37

(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz bilgiler için ve ilginiz için çok teşekkürler bende sizinle aynı kanıdayım

saygılarımla

Gönderildi : 14/12/2010 11:12

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

verdiğiniz bilgiler için ve ilginiz için çok teşekkürler bende sizinle aynı kanıdayım

saygılarımla

Ek bilgi olarak, ISP nin vaatlerine kanmayarak SWITCH parasından kurtulmak adına yıllık kölelik anlaşmaları yapmayınızç Piyasada bulunan herhangi bir 802.1q cihazı Metronuzu sonlandıracaktır. Ayrıca Fiber Parasını sizden alan ISP nizden aynı fiber hattı başkasına kullandırmıyacağı yada bölmiyeceği konusunda teminat isteyiniz.

Gönderildi : 20/12/2010 05:07

Paylaş: