Forum

G.SHDSL hakkinda

Bildirimler
Hepsini Temizle

G.SHDSL hakkinda

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
767 Görüntüleme
(@HAKANBOZTOPRAK)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

sirketimizde g.shdsl kullanmak istiyoruz bu konuda artilari eksileri konusunda yardimci olurmusunuz

sirkerimiz 7 subedeb olusmaktadir her subemiz merkezden muhasebe progrmai kullanmakta adsl hat uzerinden bunu yapiyoruz adsl hizli dusmelerinde cok sikinti yasamaktayiz.Gshdsl ile bundan kurtulabilirmiyiz.

Gönderildi : 01/12/2010 15:25

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

G.SHDSL de merkez ve şubelerinizin santrale uzaklığı önemlidir. Uzun mesafelerde sorun çıkarabiliyor. Keşif yaptırıp kontrol ettirebilirsiniz. Kısa mesafelerde sorun çıkmayacaktır.

Gönderildi : 01/12/2010 16:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

bizim bir musterimizde noktadan noktaya g.shdsl ile baglantı uzerinden kendi programımızı 15 pc kullanıyor 

lokaldeki kadar hızlı olmasada pek performans sorunu yasadıgımızı soyleyemem

fakat g.shdsl konusunda bulundugunuz bolgedeki telekom altyapısı cok onemli 

Gönderildi : 01/12/2010 18:36

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

sirketimizde g.shdsl kullanmak istiyoruz bu konuda artilari eksileri konusunda yardimci olurmusunuz

sirkerimiz 7 subedeb olusmaktadir her subemiz merkezden muhasebe progrmai kullanmakta adsl hat uzerinden bunu yapiyoruz adsl hizli dusmelerinde cok sikinti yasamaktayiz.Gshdsl ile bundan kurtulabilirmiyiz.

Merhabalar,

G.HDSL hatlar simetrik ve aynı anda bahsi geçen değerde upload ve download yapabilen hatlardır.  Muhasebe programı demek uç noktadan sürekli giriş demektir ki bu durumda uc noktanın upload sistemi önem kazanacaktır, aDsl hatlarda MAX olarak 1024 KB hat verildiği ve bu hattın gidiş ve geliş kullanımına göre gidiş ve geliş kapasitesini etikilediği gerceği göz önüne alınırsa G.HDSL hatlar soruna bir nebzede olsa çözüm olabilir. Fakat maliyeti yüksek olacak ve benim size başka bir teklifim var.

Noktaların her birisine bir adet DrayTek 3300 cihazı alır ve Dört adet aDSL hattı bağlatırsanız tüm noktalarınızı bu dört adet hat üzerinden VPN Balance ile birbirleine bağlayarak hem kesintisiz hemde g.HDSL den alacağınız hızın iki katını yarı fiyatına versem nasıl olur ? Tüm noktalarınız için diğer noktalara 4 Mbit Upload ve 32 Mbit Download imkanı.

2 Mbit g.HDSL maliyeti 600 TL civarında olacaktır 4 Adet 4 Mbit aDsl hızı 360 TL civarı olacaktır, bu duruma istinaden cihazlara yapacağınız yatırım 3 ayda kendisini amorti edip gerisinde size kaar olarak geri dönecektir. Üstünede İki katı daha yüksek hızı VPN bağlantınızda ve toplamda her nokta için ayrı ayrı 32Mbit hızıda internette kullanabilirsiniz. Ayrıca g.HDSL bağlantıda aldıgınız hat sistemin simetrik ve g.HDSL in kullandığı codec nedeni ile telefon hattına sahip olmaz ken aDsl için aldığınız hatlar telefonda destekliyecektir aynı cihazlar size tüm noktalarınızda 8 VOIP hattı vererek tüm merkezleriniz arasında ücretsiz telefon görüşmesi yapmanızıda sağlayacaktır.

Sanırım daha hızlısını bulmanız biraz zor 😀 Ayrıca cihazın 4 adet WAN çıkışı olduğu için bölgeye göre adsl+3g+g.hdsl+vdsl+uydu gibi değişik kombinasyonlar yaparak deprem durumunda bile kesintisiz bağlantı sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 02/12/2010 03:58

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar,

G.HDSL hatlar simetrik ve aynı anda bahsi geçen değerde upload ve download yapabilen hatlardır.  Muhasebe programı demek uç noktadan sürekli giriş demektir ki bu durumda uc noktanın upload sistemi önem kazanacaktır, aDsl hatlarda MAX olarak 1024 KB hat verildiği ve bu hattın gidiş ve geliş kullanımına göre gidiş ve geliş kapasitesini etikilediği gerceği göz önüne alınırsa G.HDSL hatlar soruna bir nebzede olsa çözüm olabilir. Fakat maliyeti yüksek olacak ve benim size başka bir teklifim var.

Noktaların her birisine bir adet DrayTek 3300 cihazı alır ve Dört adet aDSL hattı bağlatırsanız tüm noktalarınızı bu dört adet hat üzerinden VPN Balance ile birbirleine bağlayarak hem kesintisiz hemde g.HDSL den alacağınız hızın iki katını yarı fiyatına versem nasıl olur ? Tüm noktalarınız için diğer noktalara 4 Mbit Upload ve 32 Mbit Download imkanı.

2 Mbit g.HDSL maliyeti 600 TL civarında olacaktır 4 Adet 4 Mbit aDsl hızı 360 TL civarı olacaktır, bu duruma istinaden cihazlara yapacağınız yatırım 3 ayda kendisini amorti edip gerisinde size kaar olarak geri dönecektir. Üstünede İki katı daha yüksek hızı VPN bağlantınızda ve toplamda her nokta için ayrı ayrı 32Mbit hızıda internette kullanabilirsiniz. Ayrıca g.HDSL bağlantıda aldıgınız hat sistemin simetrik ve g.HDSL in kullandığı codec nedeni ile telefon hattına sahip olmaz ken aDsl için aldığınız hatlar telefonda destekliyecektir aynı cihazlar size tüm noktalarınızda 8 VOIP hattı vererek tüm merkezleriniz arasında ücretsiz telefon görüşmesi yapmanızıda sağlayacaktır.

Sanırım daha hızlısını bulmanız biraz zor 😀 Ayrıca cihazın 4 adet WAN çıkışı olduğu için bölgeye göre adsl+3g+g.hdsl+vdsl+uydu gibi değişik kombinasyonlar yaparak deprem durumunda bile kesintisiz bağlantı sağlayabilirsiniz.

Ertan Selam;

Meraktan soruyorum cihazın maliyeti nedir ?

Selametle

Gönderildi : 02/12/2010 16:17

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba Eser,

Son kullanıcı fiyatı 747$+KDV diye hatırlıyorum. Yani çok pahalı bir cihaz değil, o nedenle üç ayda karşılar demiştim :).

Gönderildi : 02/12/2010 17:04

(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Ertan Hocam o kadar güzel yazmışsınız ki. Bende bu sorunuma bir çare arıyordum.

2 şubem 2 mbps g.hdsl ile birbirine bağlı. B şubesinden A şubesine gün içinde 15-20 kişi uzak masaüstü bağlanarak (aynı servera) program çalıştırıyorlar. Bunun haricinde dosya paylaşımları vs. var. Bağlantı hızı oldukça kötü. Şuan ben bu hatta 480+480=960 tl ödeme yapıyorum.

Dün bir firma geldi ve 2 firmamı kablosuz 20 mbps hızda bağlayabileceğini söyledi. 2 şubemin arasında kuşbakışı 20 km olduğunu düşününce pek inandırıcı gelmedi bana. Ama yine de yılbaşından sonra denemelerine izin verdim.

Bu şekilde bağlatı yapan kimseyi tanımadığım için ne kadar sağlıklı olduğu konusunda bir fikrim yok. Sizin vardır mutlaka?

Gönderildi : 24/12/2010 13:26

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kablosuzdan kastettikleri wireless mi yoksa laser mi? 2 şubeniz birbirini görebiliyormu?

Gönderildi : 24/12/2010 15:15

(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member

2 şirket birbirini görmüyor. Bizim çatıya koyacakları antenleri çeşitli yerlerde bulunan verici antenler aracılığıyla bağlayacaklar.

Gönderildi : 24/12/2010 15:56

(@ertanerbek)
Famed Member

Kablosuzdan kastettikleri wireless mi yoksa laser mi? 2 şubeniz birbirini görebiliyormu?

Lazer olunca nasılsa yanına wifi ya da wimax takmak gerekiyor. 

Gönderildi : 28/12/2010 06:48

Paylaş: