Forum

Network erişimi eng...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network erişimi engelleme

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@ArifKemalBAC)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Üzerine çok düşündüğüm ama yeterli bir çözüm bulamadığım bir konu var; domain e dahil olmayan client ların statik ip verse dahi network e erişemesini engellemk istiyorum. kısaca ben domain e dahil etmemişsem , networkumde yabancı bir pc gezmemeli. omurgadan yada dc den yapılabilecek kısıtlamalarla ilgili çözümlerinizi rica ediyorum.  Teşekkürler.

Gönderildi : 27/11/2010 13:44

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Üzerine çok düşündüğüm ama yeterli bir çözüm bulamadığım bir konu var; domain e dahil olmayan client ların statik ip verse dahi network e erişemesini engellemk istiyorum. kısaca ben domain e dahil etmemişsem , networkumde yabancı bir pc gezmemeli. omurgadan yada dc den yapılabilecek kısıtlamalarla ilgili çözümlerinizi rica ediyorum.  Teşekkürler.

En kolay ve etkili yöntem, yönetilebilir switchler ile port bazında MAC ve IP kısıtlamasıdır. Yalnız Uğur hocann dediği yöntemlerde etkilidir.

Gönderildi : 27/11/2010 14:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Uzun vadeli ve ücretsiz çözüm biraz zahmetli olmakla beraber IPSec'tir. IPSec konfigürasyonu olmayanlar TCP/IP baglantisi kuramazlar, böylece hiç bir kaynaga siz izin vermediginiz sürece erişemezler.

Gönderildi : 27/11/2010 16:37

Paylaş: