Forum

Networkleri Konuştu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkleri Konuşturma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkeze merhaba ;

Taşınma sebebiyle değişiklik yapmam gereken network yapısı var. Sizlerden yardım almak istiyorum

Üst Kat ile Alt Kat olmak Üzere 1.firma ve 2.firma var 

1.firma network : 10.0.0.x    DC + ISA 2006 

2.firma network : 20.0.0.x    DC + ISA 2006

Server Odasında 2 ayrı firmaların Serverları yanyana duruyor Swichler yönetilebilir değil.

Ortak kullanmaları gereken bir takım uygulama ve printer vs.... ortaya cıktı 

Firmaları birbirine karıştırmadan network ortamında nasıl konuşturabilirim 

Konu ile ilgili uzman arkadaşlarımın yorumlarını alabilirmiyim 

Şimdiden çok teşekkür ederim 

Saygılarımla    Goksel 

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 13/10/2010 13:43

(@Kadir_Sahin16)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Merhabalar bende aynı sorunu yaşadım. Kaç gündür onla ilgili ugraştım. Aynı ip tabanını kullanarak iki server arası iletişim ve client bilgisayarlarda bunlarla iletişim içinde olabilir fakat  A bilgisayarına baglı client b serverina baglanmaya çalışırken parola  sorar her ne kadar anımsa desenizde farklı etki alanları icerisinde oldugu icin paylaşılan yazıcılar birbirleri tarafından görünmez en azından ben gösteremedim. Fakat dosya yada uygulama paylaşımlarında sorun olmaz bir kere masus şifreyi anımsa der ve girersin forumda bat dosyası oluşturmak ile ilgili bir konu vardı  her client pc acılırken servere  otomatik giriş yapıyordu (yani o istenen parolayı otomatik giriryordu fakat ben beceremedim işimide görmedi).  Bende söyle cözdüm sorunumu bugun itibari ile tek bir A.D kurduk tek bir isa kurduk tek bir exchange kurdum ve 2. serveri etki alanı denetleyicisi yaptım sorun cözüldü. uygulamalar çakışmıyor etmiyor.. tüm yazıcılar gözüküyor vs vs gibi.. serverlerden birini workgroup yaparsın yine aynı ip tabanını kullanarak cözersin.. Bende tam terimsel konusmakdan anlamam sadece senın yaptıgın isi 10 ündür yapmaya calisdim en saglıklısı rolleri aktarma oldu

Gönderildi : 13/10/2010 14:09

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yorumunuz için teşekkür ederim. Aynı ip tabanı kullanmak istemiyorum mutlaka bi çözümü olmalı die düşünüyorum

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 13/10/2010 14:30

(@Kadir_Sahin16)
Gönderiler: 15
Eminent Member

İp adresleri aynı blog üzerinde ama dnsleri farklıda yapabilirsiniz. Yine 2 server iki Isa olur.

Gönderildi : 13/10/2010 15:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/08/21/video-forefront-tmg-site-to-site-vpn.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/07/17/video-2003-rras-site-to-site-vpn.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/10/2010 15:43

Paylaş: