Forum

online bağlantı

Bildirimler
Hepsini Temizle

online bağlantı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
399 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merkez bağlantımda 1 adet airties modem var adsl hattı kullanıyorum. guvenlik duvarım yok. başka bir şubem var ve aynı adsl modem ve adsl kullanılıyor. şubeyi merkeze bağlayıp kullandığım web tabanlı uygulamayı oradaki kullanıcılara kullandırmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim adsl modemlerde bunu yapabilecek bir ayar varmı?

Gönderildi : 28/09/2010 18:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Uygulamanızın web tabanlı olduğunu belitmişsiniz mantık olarak bir vpn veya mevcut yapıyı dışarı açarak işi çözebilirsiniz.Ama sisteminiz hakkında detaylı bilgi verriseniz daha sağlıklı çözüm önerileri gelecektir.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/09/2010 19:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

web tabanlı bir erp yazılımı kullanıcaz. dışarı acılabilir ama kullanıcı adı bilen herkez netten girer bunun guvenlik ayağı nasıl olmalı . vpn şartmı. noktadan noktaya adsl diye bir şey var sanırım mantığı nedir. birde bizde merkezde santral var subede santral yok. net uzeirnden görüşme için karşı tarafda santral şartmı

tesekkurler,

Gönderildi : 28/09/2010 20:37

(@www-rizasahan-com)
_

Sizin sağlayacağınız güvenlik yapısı dışında erpde bunun için gerekli adımı atacaktır.Onların nasıl bir güvenlik uyguladığını biliyormusunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/09/2010 20:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hayır!

Gönderildi : 28/09/2010 20:55

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba siz locallinizdeki iis üzerindeki sisei deploy ederken bir firewall kullanacaksınız bu utm tmg gibi bir yazılımda olabilir.Tek şifre ile giriş sağlanması konusu ise erp yazılımını yapan kişilerin işi.Güvenlik olayını onlara açarsanız erp yazılımları esnek olduğu için sizin istediğiniz bir şekile sokulacaktır ki zaten bu kapsamda bir çok özellik kesinlikle program içerisinde mevcut olacaktır.

Gönderildi : 29/09/2010 00:00

Paylaş: