Forum

6 adet switch ile n...

Bildirimler
Hepsini Temizle

6 adet switch ile network oluşturmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@sinanbaltaci)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba bir alışveriş merkezine 6 adet switch ile network oluşturacağız. Switchlerimizin unmanaged switch olarak tasarladım. Switchlerin aralarındaki mesafeler 80-90 metre arasında değişiyor benim sorum switchlerin veri iletimi sıkıntısız olmalı 8 portlu tavsiye edeceğiniz unmanaged switch ne olmalı ve bir biri ile switclerin bağlantısında uplink portu olarak hangi porttan bağlayabilirim cross mu yada düzmu bağlamalıyım yanıtlarınızı bekliyorum teşekkürler

Gönderildi : 23/09/2010 01:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba sradan switch kullanacaksanız 3com öneririm.Ben fabkikada uzun mesafede kullanıyorum memnunum.Uplink konusunda sorun yok her porttan çalışıyor.Cross bağlantıyada gerek yok normal standart bağlantı ile güzel çalışıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/09/2010 01:31

(@sinanbaltaci)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim bende 3com üzerinde yoğulaşmıştım 8 port her hangi 3com switch işimi görücek sanırım tekrar teşekkürler

Gönderildi : 23/09/2010 03:08

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

3com unmanaged switchle aynı fiyata ömür boyu garantili ve uplink portu Gigabit olan Vlan,Trunk,Port monitoring gibi özellikleri olan HP 1700-8 switch'i de tercih edebilirsin. herhangi bir ayar yapmassan unmanaged switch şeklinde çalışacaktır.

Gönderildi : 23/09/2010 12:28

Paylaş: