Forum

Kablosuz hat sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kablosuz hat sorunu

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
372 Görüntüleme
(@mehmet.demir52)
Gönderiler: 339
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar aynı oratamda 8 Mbbit hat var ADSL olarak ortana internet yaymakta fakat belli zaman aralıklarla modemler

ip dağıtmıyor internetten düşüyor bunun sebep'i ne olabilir yardımcı olabilir misiniz 

Gönderildi : 09/09/2010 21:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Ortamda adsl üzerinde mi internet dağıtılmakta. Switch ortamda varmı? Kabloları, switchi kontrol ediniz.

Yapı hakkında biraz daha detay veririmisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/09/2010 21:55

(@Anonim)
Gönderiler: 0

başlık kablosuz hat sorunu?

mesaj içeriği modemlerin ???? internetten düşmesi ?

Gönderildi : 11/09/2010 17:26

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Geçen 2 hafta boyunca bizim evde'de buna benzer bir sorunla boğuştum. Hiç sorun yokken durup dururken adsl hat kopmaya başladı alakasız zamanlarda. Uzun uğraşlar sonucunda sorunun adsl modem ile dect telefonun yanyana çalışmasının bu soruna sebebiyet verdiğini öğrendim. Cihazları 2 mt birbirlerinden uzaklaştırdım sorun çözüldü. Takip ettim her telefon çaldığında veya ben telefonu alıp hat aldığımda adsl hattan düşüyordu ve kapatıp 2 dk beklemeden kendine gelmiyordu. Sizin cihazlarınızın yakınındada bu tip farklı yapıda kablosuz sinyal veren bir cihaz olup olmadığını kontrol edebilirmisiniz belki sebep böyle birşey olabilir.

Birde adsl hızı yenimi arttı yoksa hep böylemi idi? Bazen hız artırımıda bu tip sorunlara sebep olabiliyor kullanılan altyapı sorunlu ise.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/09/2010 19:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,

Ortam sıcaklığı ve modemlerin kalitesi bu konuda biraz etken oluyor.U.S robotics modem kullanıyorum 3-4 ayda bir dediğiniz sorun başıma geliyor ama bu kadar zaman bile sağlıklı çalışması mükemmel bence.Modeminizin marka ve modeli ve firmware güncelleme durumu ne alemdedir?Bulunduğu ortam elektronik aletlerin çalışması açısından uygunmudur?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/09/2010 23:50

Paylaş: