Forum

Her Departmanı Kend...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Her Departmanı Kendi Arasında Gruplama

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
325 Görüntüleme
(@Mehmetizmirlioglu)
Gönderiler: 140
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce bir sitede karşılaşmıştım büyük networklerde her departmanı kendi arasında gruplamayı anlatıyorlardı mesela personel servisi ağ bağlantılarından çalışma grubu bilgisayarlarmı göster dediğinde sadece personel servisinde bulunan bilgisayarları görebiliyordu,satınalma servisi de aynı şekilde çalışma gruplarımda sadece satınalma servisini görebiliyordu

ancak bu iki departmanda domain ortamında ve aynı paket programı aynı internet sistemini kullanabiliyordu, ancak personel servisinedeki virüs satınalma servisine sıçrayamıyordu bu şekilde networku bulut şeklinde parça parça yapmışlardı bu konu hakkında bir makale var mı? makale yoksa nasıl olacağı konusunda bir bilgi sahibi olan bilgisini paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 06/09/2010 11:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Kullandığınız firewall üzerinde zonelara ayırabilirsiniz networkü isteğinize göre. Böylece farklı zonelar birbirlerini görmezler ama internete çıkabilirler.

Gönderildi : 06/09/2010 12:17

(@Mehmetizmirlioglu)
Gönderiler: 140
Reputable Member
Konu başlatıcı

Firewall olarak IPCOP kullanıyoruz, öyle bir özelliği sanırım yok, ayrıca aradığım şey firewall üzerinden değil, IP ayarlarından yapılıyordu bilginiz için çok teşekkürler.

Gönderildi : 06/09/2010 16:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

switchlerin nedir? IPCop üzerinde vlan var diye buluyorum google' da ben. yeniden araştır istersen.

Gönderildi : 07/09/2010 12:41

(@Soner_Koca)
Gönderiler: 113
Estimable Member

switch üzerinde vlanlanlar oluşturarak gruplama yapabilirsin böyle hiç bir gurup diğer grupların bilgisayarlarına erişemezler.

Gönderildi : 07/09/2010 19:13

Paylaş: