Forum

587. portu nasıl de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

587. portu nasıl değiştirebilirim .?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@YunusAltuntas)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkeze iyi akşamlar ...

İş aldığım bir şirkete network takip sistemi kurdum ...

Draytek 2820vn modem ve smart monitor aracılığı ile port mirroring sistemini kullanarak yaptım ...

Program herşeyi gayet güzel yakalıyor ... msn görüşmelerinden p2p indirmelerine kadar .... Maillerde bir sıkıntı yaşıyorum ...

gelen ( 110 ) portundaki mailleri yakalıyor fakat giden ( 587 ) portundaki mailleri yakalamıyor.. Bununda sebebi büyük bir ihtimalle Ttnet'in yaptığı port değişimi ...

Mail ayarlarımdan giden smtp portunu 25. ye geçirdim bu seferde mail gönderme olmuyor ... telekomu aradım olması gerektiğini söylediler portun aktif olduğunuda söylediler ve 4 - 5 kez bu görüşmeyi telekomla yaptım ...

Hostingide aradım onlar bi bilgisi olmadığını söyledi bu konuda... İşverenimde hergün mail olayı iiçin arıyor ... Acaba diyorum Draytekten bi formül yazabilirmiyiz 587 portunu 25 e yönlendirme gibisinden ?

Başka bi çözümünüz varsada lütfen yardımcı olurmusunuz ?? 

Gönderildi : 30/08/2010 01:23

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Yunus Bey Merhaba,

Bu konuda malesef Telekomla görüşmek dışında yapabileceğiniz pek bir şey bulunmuyor. Sizin bulunduğunuda hattan SMTP çıkışları 587 olarak ayarlanmış ve DrayTek tarafında dışarı doğru SAT yapmak mümkün değil. En kısa yoldan çözmek için telekom ile görüşerek 587 port probleminizi düzelttirmeniz gerekmektedir.

MAIL servis sağlayınıcınız da bu konuda birşey yapamaz, fakat DrayTek Türkiye olarak biz bu konuyu yurt dışı ile paylaşacağız fakat en yakın düzeltme SmartMonitor programının bir sonraki versionunda olacaktır bu durumda en hızlı çözüm yolu yine telekomun kendisi oluyor.

Gönderildi : 30/08/2010 01:30

(@YunusAltuntas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Simet Tesan hepsiyle görüştüm hiç biri bu açıklamayı yapamadı 🙂 

Ertan bey aslında programa Pop3 ve smtp port seçme gibi bi seçeneği konulmalıydı .. 

Gönderildi : 30/08/2010 01:37

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Yunus Bey,

Tesanı bilmem de Simet teki arkadaşlar bu açıklamayı yapmışlardır diye tahmin ediyorum. Bu arada sorunun genel olmasından dolayı DryaTek globale acil statüsünde bildirdim. Fakat şu an Singapur tarafında alınan büyük bir alt yapı ihalesi nedeni ile RD nin işleri birikmiş durumda fakat oldukca hızlı şekilde döneceklerine eminim.

Gönderildi : 30/08/2010 02:00

(@YunusAltuntas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum Ertan Bey yarın türk telekom ile görüşmeye başlıyorum ...

Gönderildi : 30/08/2010 02:03

Paylaş: