Forum

mac adresine gö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mac adresine göre ip reserve için modem tavsiyeleriniz

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,389 Görüntüleme
(@bilgi_islem01)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaslarım öncelikle herkese Hayırlı Ramazanlar diliyorum...

Sizlerden bir modem tavsiyesi almak için geldim, sistemimde şuanda zyxel p-661hw model adsl modem var.

bu modem üzerinde mac adresine göre ip rezervi yapılabiliyor ancak 8 adet ile sınırlı.

Sistemimde 17 bilgisayar var ve ben bu bilgisayarların ip'lerini kontrol edemiyorum, sürekli bilgisayarların ip adresleri değişebiliyor. statik vermekte istemiyorum.

alacağım modem minimum 24 mac adresine rezerve yapabilecek. ayrıca firewall tarafıda gelişmiş olsa çok iyi olur. örnek, web adresi engelleme, program vs engelleme, ip adresine göre msn engelleme, önerileriniz var ise yardımlarınızı rica ederim.

Hayırlı Ramazanlar tekrar

Gönderildi : 19/08/2010 15:05

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Bu isteklerinizi bir fw üzerinden yapmanız sizin için daha iyi ve güvenilir olacaktır.

Gönderildi : 19/08/2010 17:01

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Zyxel modeminize telnet ile bağlanarak daha fazla Ip rezevasyonu için ayar yapabileceğinizi düşünüyorum. Bunun için Zyxel destek ile görüşmenizde yarar var. Onlar nasıl yapılacağı konusunda da yardımcı olacaklardır.

Gönderildi : 19/08/2010 18:13

(@bilgi_islem01)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Zyxel modeminize telnet ile bağlanarak daha fazla Ip rezevasyonu için ayar yapabileceğinizi düşünüyorum. Bunun için Zyxel destek ile görüşmenizde yarar var. Onlar nasıl yapılacağı konusunda da yardımcı olacaklardır.

daha önce böyle bir destek talebim olmuştu ancak modemin buna uygun olmadığını söylediler. rezerv işlem adedi 8 dediler. firmware de güncellemiştim.

Gönderildi : 19/08/2010 19:29

(@MustafaDiLBAZ)
Gönderiler: 20
Eminent Member

ZYXEL P-662HW-D1 tavsiye ederim.

hem özellik olarak gelişmiş. hem yabancılık çekmezsiniz. 20 kanal VPN desteği, içerik filtrelemesi, dahili firewall ve antivirüs yazılımı, sonsole bağlantısı gibi birçok artısı var...  

istediğiniz statik dhcp özelliği de sınırsız gibi duruyor. su anda 15 tane sabitledik daha fazla pc olsa sanırım onları da sabitleyebilir gibi duruyor. 

Gönderildi : 20/08/2010 13:32

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

ZYXEL P-662HW-D1 tavsiye ederim.

hem özellik olarak gelişmiş. hem yabancılık çekmezsiniz. 20 kanal VPN desteği, içerik filtrelemesi, dahili firewall ve antivirüs yazılımı, sonsole bağlantısı gibi birçok artısı var...  

istediğiniz statik dhcp özelliği de sınırsız gibi duruyor. su anda 15 tane sabitledik daha fazla pc olsa sanırım onları da sabitleyebilir gibi duruyor. 

Ev kullanımı için bir ara baktığımda zyxel modemlerde bandwith yönetimi vardı. Her port(4 portlu modemlerde) için belli bir hız limiti koyabiliyordunuz. Bildiğiniz var mı bandwith limiti koyulabilen?

Gönderildi : 20/08/2010 16:37

(@MustafaDiLBAZ)
Gönderiler: 20
Eminent Member

evet bandwith yönetimide mevcut... fakat port bazlı değil sanırım servis (www, ftp, voıp) bazlı. menu seçenekleri aşağıdaki gibi:

"

Direction  LAN WLAN WAN 
Service  WWW FTP E-Mail Telnet NetMeeting (H.323) VoIP (SIP) VoIP (H.323) TFTP XBox Live eMule User Defined 
Priority  High Mid Low 
Bandwidth   (kbps)"

Gönderildi : 20/08/2010 16:43

Paylaş: