Forum

sistem yoneticisini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sistem yoneticisinin programlari

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
312 Görüntüleme
(@YasinCeliloglu)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar ben mcse egitimi aldim ve su an yurtdisinda alanimla ilgili bir firmaya girdim. yavas yavas gorevler vererek beni system administratorluguna hazirliyorlar. yakin zamanda bir cok seyi ben devralacagim kismetse 🙂 bir sistem administrator u olabilmem icin hangi programlari kullanmaliyim? ag ile sistemle ilgili....vs onun disindada her turlu yardim tavsiye ve goruslerinizi bekliyorum:)) cok tesekkurler saygilarima[:)]

Gönderildi : 12/08/2010 20:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Bu görev yaptığınız yer ve programalara göre değişiklik arz eder.ama Ms sistemlerde ;

Active directory,Dns,Dhcp,Group policy,Isa,Exchange,Frirewall,Network,Sql bilgilerine sahip olmalsınız.Geri kalan şirket organizasyonunda kullanılan programlarada hakim olmalısınız.Bu şahsi fikrim değişiklik gösterebilir kişiden kişiye.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2010 20:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

AD,Dns, Dhcp olmazsa olmazlardan, mail server ve firewallda eklendi mi tadından yenmez =)Şirkette santral aypıları varsa onlarla yada camera sistemleri ile ilgilenebilirsiniz. Yurtdışında iseniz yabanı dil ve gelişim açısından daha hızlı yol katedersiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/08/2010 20:47

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Öncelikle size başarılar dilerim.

Aşağıdaki linki de inceleyebilirsiniz. Saygılarımla

http://www.cozumpark.com/forums/thread/148543.aspx

Gönderildi : 14/08/2010 04:37

(@YasinCeliloglu)
Gönderiler: 123
Estimable Member