Forum

uzak mesafe wifi ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak mesafe wifi hakkında bir kaç sorum var

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,070 Görüntüleme
(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar . 200 metrelik bir alanda kablosuz internet dağıtmak istiyoruz bunun için elimizde bir adet acces point var yalnız anten kücük biraz araştırdım DBİ yüksek antenler var şimdi  antenimi değiştireyim yoksa router özelliği olmayan uzak mesafeli bir acces point mi alayım karar veremedim yardımcı olurmusunuz bildiniz tavsiye edeceğiniz marka modeller 

bir diğer sorumda personel takip cihazlarımız var .bunlar ağa bağlı pcden kontrol edilebiliyor. yalnız cihazların olduğu yerde internet bağlantısı yok 15 metre ileride var . buraya kablo cekmek zahmetli zor iş  buraya internet baglantısı getirebilmenin baska yolu varmı     tavsiyeler ? 

Gönderildi : 02/08/2010 17:56

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ;

Bence dbi yüksek bir anten yerine bir wireless router cihazı almanız daha performanslı çalışmanızı sağlayacaktır.

Diğer sorunuzu tam anlayamadım. Ağa bağlı pc'lerden kontrol edilebiliyorsa gateway vererek nete çıkarabilirsiniz. Belirttiğiniz cümle "ağa bağlı" yani networkde olduğu izlenimi yaratıyor bende. Yinede bu cihazlar için wireles dungle alıp , nete çıkarabilirsiniz.

Gönderildi : 02/08/2010 18:04

(@serdaratacan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam diğer sorum kısacası şu  kablosuz agı kabloluya çevirme nasıl yapabilirim hangi marka model cihazlar kullanılır *

Gönderildi : 02/08/2010 18:32

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Sisteminden bahseder misiniz biraz. Ona göre sana yardımcı olmaya çalışalım.

Kaç user , internet 'i nasıl temin ediyorsun? ADSL? sunucu sayın vs.

Gönderildi : 02/08/2010 18:38

(@serdaratacan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam 100 pclik bir ağım var . 2 adet adsl modem fortigate A100 firewall hp procover siwichlerim var sistemin yarısı kablolu yarısı wifi bağlantısı us robotic access pointlerim var . ayrıca sistemde ip cihazlarım var . kamera , personel takip gibi. kurum geniş bir arazide olduğundan dolayı belirli noktalara internet fiber ile gidiyor. sapha bi yerde bi atolyemiz var burada personel takip cihazımız var . bunlar normalde aga bağlı ama oraya kablo cekmek zor olduğundan dolayı cihazı kontrol edemiyoruz . bu yerin 15 metre en yakın yerinde internet mevcut. ben bu internetin olduğu A noktasına access point bağlayıp B noktasından bu wifi sinyalini kabloya çevirebilirmiyim

Gönderildi : 02/08/2010 18:45

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Accsess point'inde eth. çıkışı vardır diye düşünüyorum.Bir switch veya hub ile kablo çekip , çevirebilirsin.

Gönderildi : 02/08/2010 18:52

(@serdaratacan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bu airtes 4450 modeli vardı bunların ethernet cıkısı var 2 adet aynı cihazı karsılıklı kullanıldığında yapılabiliyo diye duymuştum ama ?

Gönderildi : 02/08/2010 18:56

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

araya switch veya hub sok

Gönderildi : 02/08/2010 19:11

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

merhaba arkadaşlar . 200 metrelik bir alanda kablosuz internet dağıtmak istiyoruz bunun için elimizde bir adet acces point var yalnız anten kücük biraz araştırdım DBİ yüksek antenler var şimdi  antenimi değiştireyim yoksa router özelliği olmayan uzak mesafeli bir acces point mi alayım karar veremedim yardımcı olurmusunuz bildiniz tavsiye edeceğiniz marka modeller 

bir diğer sorumda personel takip cihazlarımız var .bunlar ağa bağlı pcden kontrol edilebiliyor. yalnız cihazların olduğu yerde internet bağlantısı yok 15 metre ileride var . buraya kablo cekmek zahmetli zor iş  buraya internet baglantısı getirebilmenin baska yolu varmı     tavsiyeler ? 

Merhabalar

Wireless repeater kullanmayi dusundunmu?

Wireless repeater kablosuz networkun gucunu cekim alanini genisletir, Yapman gereken su repeater aldiktan sonra kablosuz modemin ile  takip cihazlarınin tam ortasina yerlestirmek.

Gönderildi : 02/08/2010 20:37

(@TanerSencan)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Merhaba

Benim şirket yapımda Cisco aironet 1250 seriesi var ve çok memnunum yaklaşık 400 m2 -  600 m2 lik bir alanda sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Daha önceki çalıştığım firmalarda daha amatör çözümler denedim  hiç bir şekilde randıman alamadım tavsiyem böyle bir cihaz almandır.

Gönderildi : 02/08/2010 21:24

(@serdaratacan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar cevaplarınız için cok teşekkür ederim taner hocam aironeti araştırcam 

Gönderildi : 11/08/2010 02:50

(@TanerSencan)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Rica ederim iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/08/2010 13:08

Paylaş: