Forum

Wireless agla ilgil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wireless agla ilgili

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Selam arkadaslar ben 10 pc-den ibaret bir firmada bir tane wireless d-link modem ve diger 9 pc-ye ise wireless pci adpater takmakla wireless ag kurdum. Simdi internet,dosya paylasimi ve printer paylasimi var guzel de calisiyor. Ama sorun su ki mesela diyelim basqa bir laptop ile bizim wi-fi internete baglaninca bizim pc-ler ve icerisidneki klasorler de gozukuyor o laptop-da. Benim istedigim ise.w-fi ile baglanan laptoplar sadece internet kullana bilsin . Network Places-deki pc-lerimizin adlarii ve ya printeri ve ya ve ya paylasimli klasorlere ulasamasin. Bunu nasil yapicam?

Gönderildi : 26/07/2010 14:03

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Yapılabiliyorsa modem üzerinde ikinci bir ssid tanımlayın ve bu bloğa farklı bir ip aralığı dağıtırın.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/07/2010 19:43

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yapılabiliyorsa modem üzerinde ikinci bir ssid tanımlayın ve bu bloğa farklı bir ip aralığı dağıtırın.

İyi çalışmalar.

Evet yapila biliniyor modem D-link 2640. Onu yaptiktan sonra ne yapicam?

Gönderildi : 27/07/2010 14:12

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Misafirleri o ağdan internete çıkaracaksınız. Sizin networke ulaşamayacaklar.

Gönderildi : 27/07/2010 14:23

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Misafirleri o ağdan internete çıkaracaksınız. Sizin networke ulaşamayacaklar.

Peki ikinci SSID Yapsam network kartimda yine ip yapilandirmasi yapmam gerekiyomu?

Gönderildi : 28/07/2010 12:33

selcukpeksen
(@selcukpeksen)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Mevcut yapınızda değişkliğe gerekyok zaten ayarlamışsın. Adsl modeminde ikinci bir ssid yapıcan farklı bir isim ver , ve ikinci ssid ne farklı bir ip bloğu kullan misafirler geldiğindeki ikinci ssid den bağlancak, ip bloklarınız farklı olduğu için sizin ağınızı göremiycektir.

Gönderildi : 28/07/2010 13:08

Paylaş: