Forum

190 metreye 80 metr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

190 metreye 80 metre bir fabrikada Wireless İnternet Kullanımı

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@mustafakaya)
Gönderiler: 1056
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. 190 metre uzunluğunda 80 metre genişliğinde olan bir fabrika müşterimizi tek bir ac point ve anten ile wireless yayın yapabilirmiyiz. Önereceğiniz ürün varmıdır. Teşekkürler. (Fabrika içerisinde pcler dışarısında ise El terminalleri çalışacak.)

Gönderildi : 23/06/2010 15:44

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar. 190 metre uzunluğunda 80 metre genişliğinde olan bir fabrika müşterimizi tek bir ac point ve anten ile wireless yayın yapabilirmiyiz. Önereceğiniz ürün varmıdır. Teşekkürler. (Fabrika içerisinde pcler dışarısında ise El terminalleri çalışacak.)

Merhabalar,

Cisco ürünlerine bakabilirsiniz. Ayrıca airties'ın mesh teknolojisini kullanarakta yapabilirsiniz irtibat kurarsanız projelendirme vs. yaparlar.

http://www.cisco.com/web/TR/solutions/smb/products/wireless/aironet_1130ag_1240ag_series/index.html

Gönderildi : 23/06/2010 16:01

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bir adet Airlive Airmax2 işinizi görecektir,

Gönderildi : 23/06/2010 16:21

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhabalar,

Cisco ürünlerine bakabilirsiniz. Ayrıca airties'ın mesh teknolojisini kullanarakta yapabilirsiniz irtibat kurarsanız projelendirme vs. yaparlar.

http://www.cisco.com/web/TR/solutions/smb/products/wireless/aironet_1130ag_1240ag_series/index.html

Rahmi Bey belki ben yanlış biliyorum ama 802.11A 5Ghz altında mesh yapılmıyor diye hatırlıyorum ha tabi 802.11n 3.5 ghz dede yapılıyor. Tai bu hızların hepsi  yasal limitin üstünde Airties markası bu hızları destekleyen cihazlar ile mesh yapıyor ise yasal suç işlemyor mu ? Yok yapmıyor ise network mesh topolojisi ile wifi mesh topolojisinin isim benzerliğinden yararlanıp insanlara WDS yapısını MESH diiye satarak ayıp etmiyor mu?

Meraktan soruyorum sadece, ama durum bu gibi geliyor bana.

Üzerinde 802.1d spanin tree olan her cihazın rahatlıkla yapacağı network mesh toplojisi.

Gerçek WIFI mesh topolojisi.

Gönderildi : 23/06/2010 16:54

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Airties'ın kendi ürünleri için söyledim cisco tarafında değil.

Gönderildi : 23/06/2010 19:18

(@ertanerbek)
Famed Member

Bende onun için söyledim 😀

Gönderildi : 23/06/2010 19:27

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba;

5 ghz de mesh yapılır hatta performans için 5ghz de trunk linkinin kurulup 2.4 ghz de client lar için atanmasıdır. 5 ghz ın kulanımı Türkiye de yasak.
Diğer bir kavram ise mW değerleri. Yasak olan aslında data rate ler değil güç değerleridir. Bu değerler anten seçimi (dbi) ile orantılıdır.  Belirli oranlarda güç basabilirsiniz. Biz ETSI domain indeyiz. Cisco ETSI config diye açıklama yazar, ve önceden konfigürasyon lu gelir. Yani bu güç değerleri çıkabileceğiniz güç değerleridir ama tabi anten kullanımına göre güç değerlerini ayarlıyoruz. Controller tarafında ise hangi ülkede olunduğunu belirtildiğinde, güç değerli otomatik olarak controller ayarlıyor.  Yasal suç firmalarda değil kullananlardadır. Cihazın güç değerleri sizin kontrolünüzde :). Ayrıca bir düzeltme 802.11n 2.4/5 ghz de çalışır. Bu frekansa yüksek data rate lere çıkması, 20/40 MHZ de çalışıyor olması ve MIMO teknolojisidir. N zaten başlı başına bir derin bir konu 🙂

Gönderildi : 23/06/2010 19:46

(@ertanerbek)
Famed Member

N standardının 5 Ghz. varmı ya ? bildiğim kadarı ile en son 2.5 ve 3.5 frekansında çalışır.

Bu arada ben cisco için demiyorum Airties için diyorum 2.4Ghz frekansında nasıl Mesh yapıyorlar ben onu merak ediyorum. Birde bu cihazın  sistemi yani 5Ghz 2.5Ghz hızı olayı varya o gumrukten geçirirken öyle 😀 ama içerde öyle olmuyor ben uyarıyımda sonra cezası oldukca ağır. mW olarak zaten 1 mW altında ise sorun yok. Anten 1 mW altında isterse 60Dbi bassın bu bir sorun değil. sonuçta basabiliyorsa bassın :D.

Gönderildi : 23/06/2010 20:02

Paylaş: