Forum

25 makinalı 1 cafen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

25 makinalı 1 cafenin aylık bakımı ?

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar.

toplam 25 makina hepsi xp pro, basit bir yapı, ama sorunları olanda bir yapı, benden aylık olarak standart bir teklif vermemi,

istediler kafadan 1 hafta ordan çıkamayacağımı tahmin ediyorum ama sistemi kendime göre baştan kurduktan sonra ayda 8-10

kere müdahale edeceğimi tahmin ediyorum. bana uzak bir yer değil hatta yolumun üzerinde.

sizden ricam şu siz olsanız bu işe ne teklif edersiniz?

saygılar hayırlı işler dilerim.

Gönderildi : 09/05/2008 20:38

(@atillaturkan)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Sağlam bir yapı inşa ederseniz 8 - 10 kere de uğramanıza  gerek kalmayabilir mesela pc lere deepfreze programını kurabilirsiniz HDD leri 2 partitions olarak kurun oyunları d:\ sürücüsüne kurun ve deepfreeze den oraya müdahale etmemesini komutlandırmak gibi bir çok seçeneğiniz var...

Ve teklif olarak ben olsaydım aylık pc adeti * 10$ teklif sunardım....

Gönderildi : 09/05/2008 20:48

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

25 makina için ayıracağınız zaman en fazla 1 gündür 25 makina donanım aynı ise bir makinayı kurar oyunları vs vs yükledikten sonra ghost yaparsınız kendi kurduğum cafelerde aynı yolu izlemiştim sizi encok yorucak olan oyunlardır network ayarları falan sıkıcı ücret konusunda size kalmış ama 500 ytl altında kurmazdım bakım anlaşması içinde senbolik olarak 200 ytl diyebilirim

Gönderildi : 09/05/2008 20:50

(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

25 makina için ayıracağınız zaman en fazla 1 gündür 25 makina donanım aynı ise bir makinayı kurar oyunları vs vs yükledikten sonra ghost yaparsınız kendi kurduğum cafelerde aynı yolu izlemiştim sizi encok yorucak olan oyunlardır network ayarları falan sıkıcı ücret konusunda size kalmış ama 500 ytl altında kurmazdım bakım anlaşması içinde senbolik olarak 200 ytl diyebilirim

merhaba ertan bey,

makinalar zaman içersinde 2şer 3çer farklı farklı alınmış yani en az 9-10 farklı donanım ve bazı kablolarında yenilenmesi gerektiğini tesbit ettim ,

hepsi aynı olsaydı keşke ama değil.

Gönderildi : 09/05/2008 21:07

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Sanırım 1000-1500 ytl arasında teklif verseniz iyi gibi gözüküyor...

Gönderildi : 09/05/2008 23:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba arkadaşlar.

toplam 25 makina hepsi xp pro, basit bir yapı, ama sorunları olanda bir yapı, benden aylık olarak standart bir teklif vermemi,

istediler kafadan 1 hafta ordan çıkamayacağımı tahmin ediyorum ama sistemi kendime göre baştan kurduktan sonra ayda 8-10

kere müdahale edeceğimi tahmin ediyorum. bana uzak bir yer değil hatta yolumun üzerinde.

sizden ricam şu siz olsanız bu işe ne teklif edersiniz?

saygılar hayırlı işler dilerim.

Selam  ortamda  müdahale gerektiren Server  vb sistem varmı ? eğer yokise  her makineyi bir kez sıfırdan kurar  tüm updatelerini yapar gerekli driverlarını kurar gerekli oyun program mirc msn  icq vb  bunları yaptıktan sonra her makinanını  kendi image ını dvd ye yazarsanız  o pc tekrar kurulması gerektiğinde kendine ait dvd sinden yüklenir ve sorun yaşanmaz  .  yada acronis ürünleri  farklı donanımlarada restore edilebiliyor  inceleyebilirsiniz .

fiyat konusuna gelince  10 15  $ aylık ücret makul gibi gözüküyor  ilk başta 1 kereye mahsus  yapacağınız sistemi düzeltme ve yenileme çalışmasında  farklı bir rakam alabilirsiniz .  Çünkü yapıyı en baştan  kurabilirsiniz 

ama aylık sözleşmeli bakım derseniz cafe olduğu  için ve müdahale edilmesi gereken server  vb sistemler bulunmuyorsa 10 15 $ pc başı  uygundur iyi çalışmalar ..

Gönderildi : 10/05/2008 00:17

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Bencede 10$ dolar 25 pc için idealdir. Ama şöyle bir önerim var. sözleşme cümlerlerde kalmasın kesinlikle kağıda dök. Hizmetin neleri kapsadığınıda kalem kalem yazmakdan sakın kaçınmayın..

Gönderildi : 13/05/2008 12:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bencede 10$ dolar 25 pc için idealdir. Ama şöyle bir önerim var. sözleşme cümlerlerde kalmasın kesinlikle kağıda dök. Hizmetin neleri kapsadığınıda kalem kalem yazmakdan sakın kaçınmayın..

Kesinlikle  söz gider yazı kalır. cümlesi her zaman geçerlidir ..

bir avukat aracılığıyla bir sözleşme düzenletin ve bu sözleşme ile  işbirliğine girişin  iyi çalışmalar..

Gönderildi : 13/05/2008 23:46

Paylaş: