Forum

Ağ içindeki kl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ içindeki klasorün paylasım izni

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
322 Görüntüleme
(@tfr85)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ofiste teklifleri kayıt etmek ıcın kullandıgımız vista business yuklu pc var

Diger yandan herkes kendı laptopunda hazırladıgı teklıgı bu pcye kayıt edıyor.fakat yapmak ıstedıgım

1-vista yuklu pcdeki teklifler klasorune erısım nasıl silfreli olablir? herkes kendi laptoundan networkten bu klasore erısmek ıstedıgınde bir kullanıcı adı ve sıfre sorsun ıstıyorum.

---bu konuyla ilgili klasoru paylasıma acarken kullanıcı eklemeye calıstım(everyone kısmından) bu seferde user account olarak algıladı ve pc aclısındaki accountları eklemek ıcınmıs galiba orası.

---ornegın ahmet mehmet bu klasore erıssın diger agdaki pcler erisemesın gibi bir sey yapmak ıstıyorum.

sımdılık sadece vistanın password korumalı paylasımını actım.sadece agdan pcye erısmek ıstedıgımde pcnın acılıs sıfresını soruyor.

2-yine bu klasore ofis dısındayken nasıl erisebilirim.ofiste yokken hazırlaıdıgım teklıflerı uzaktan nası bu klasore atabılırım.

Yardımlarınız ıcın sımdıden tskr ederim.

Gönderildi : 28/04/2010 13:32

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

vista ile yapabileceginiz bu kadar zaten dha fazlası icin server tabanli bir isletim sistemi (2003 yada 2008 gibi) kullanıyor olmanız gerek

Gönderildi : 28/04/2010 14:59

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Klasörleri paylaşıma açarken klasörün properties'ine girerek sharing and security den istediğiniz kullanıcıların klasörde neler yapmasını istediğinizi advanced ayarlarından yapabilirsiniz. Örnek olarak Ahmet kullanıcısının silme hakkını deny yapabilirsiniz. Böylece kimin erişip kimin erişmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Şifre sorma işlemini de sağlıklı bir şekilde yürütebilmeniz için  Vasfi Beyin dediği gibi server kullanmalısınız.

Gönderildi : 28/04/2010 15:09

(@tfr85)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Klasörleri paylaşıma açarken klasörün properties'ine girerek sharing and security den istediğiniz kullanıcıların klasörde neler yapmasını istediğinizi advanced ayarlarından yapabilirsiniz. Örnek olarak Ahmet kullanıcısının silme hakkını deny yapabilirsiniz. Böylece kimin erişip kimin erişmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Şifre sorma işlemini de sağlıklı bir şekilde yürütebilmeniz için  Vasfi Beyin dediği gibi server kullanmalısınız.

sizin dediginiz gibi deny  tarzı ayarları yapmak ıcın kullanıcı olusturdugumda bu sefer kacteane kullanıcı olusturduysam pc acılıs ekranında o kullanıcılar gelecek artı bide boyle yaparsak birebir log on da oluyor.uzaktan log on olcagım zamanda ordaki şkullanıcılargecerlı olacakmı

server isletım sistemide maliyet tabiki ama yapacak bişi yok gibi gozukuyor fazla.

Gönderildi : 28/04/2010 19:16

Paylaş: