Forum

Network kartının g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network kartının görünmemesi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
472 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çok ilginç bir durum ile karşı karşıya kaldım. HP markalı desktop bilgisayarlarımız var. Bir kaç kullanıcıdan nete çıkamadıklarını bildirdiler. Sorunu çözmek için gittiğimde ethernet kartının aygıt yöneticisinde olmadığını gördüm. Bunun kaynağı sizce ne olabilir?

Gönderildi : 01/05/2008 16:57

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Selam.

Hocam bunun kaynağını araşdırırsan yaşlanırsın tıpkı benim gibi[;)].Ya işte bende ilgin bir yöntemle çözdum.Bir tane başka ethernet kartı tak sistemi aç kapat.Sonra ethernet kartını çıkar.İşte her şey tamam.Sistemi yeniden açtıkda Ethernet kartı ortaya çıkacak.Bir dene bakalım.

Saygılarımla 

Gönderildi : 01/05/2008 17:08

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hemen deniyorum. Bilgi veririm.

Gönderildi : 01/05/2008 17:17

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Harici bir kart değilse Biosa girip etherneti Enable yapmalısınız büyük ihtimal kapatılmış.

Gönderildi : 01/05/2008 17:17

(@Gursad)
Estimable Member

Harici bir kart değilse Biosa girip etherneti Enable yapmalısınız büyük ihtimal kapatılmış.

Mustafa bey ben bu sorunla karşılaıdım.Biosda etmeyim kalmadı.amma anlatdıgım gibi yani buldugum cozum budur. 

Gönderildi : 01/05/2008 17:19

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam.

Hocam bunun kaynağını araşdırırsan yaşlanırsın tıpkı benim gibi[;)].Ya işte bende ilgin bir yöntemle çözdum.Bir tane başka ethernet kartı tak sistemi aç kapat.Sonra ethernet kartını çıkar.İşte her şey tamam.Sistemi yeniden açtıkda Ethernet kartı ortaya çıkacak.Bir dene bakalım.

Saygılarımla 

Hocam dediğiniz yöntemi denedim, ama olmadı. Ne yapcaz bilemiyorum...

Gönderildi : 01/05/2008 18:06

(@Gursad)
Estimable Member

Bu HPlerin en buyuk sorunu.Hocam iyice denermisin.Baska problem olan birnde densene.Ben cok arasdirdim amma bunda nbaska cozum yok.yani kardesim Lan Kart yok oluyor bir daha bulamzsin format bilet atmisdim amma ise yarmamisdir.amma dedyim yontemle cozuyorum.baska protlarina takib yinede dene.

Gönderildi : 01/05/2008 18:14

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu HPlerin en buyuk sorunu.Hocam iyice denermisin.Baska problem olan birnde densene.Ben cok arasdirdim amma bunda nbaska cozum yok.yani kardesim Lan Kart yok oluyor bir daha bulamzsin format bilet atmisdim amma ise yarmamisdir.amma dedyim yontemle cozuyorum.baska protlarina takib yinede dene.

hocam söylediklerinizin hepsini denedim. Acaba HP ile görüşsem yardımcı olurlarmı? nasıl olsa garantileri var

Gönderildi : 01/05/2008 19:13

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Sistemi virüs trojan taramasından geçirdinizmi eternet kartını devre dışı bırakan kötü amaçlı yazılımlar olabilir

Gönderildi : 01/05/2008 19:39

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sistemi virüs trojan taramasından geçirdinizmi eternet kartını devre dışı bırakan kötü amaçlı yazılımlar olabilir

Bugün onu deneyeceğim. Deneyimlerimi paylaşaırım.

Gönderildi : 02/05/2008 11:16

Paylaş: