Forum

NetMaster Access po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

NetMaster Access point (AP) Sorun

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,235 Görüntüleme
(@onrgrsy)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar aranıza yeni katıldım elimde TP-LİNK TD-W8960N modem ve netMASTER  WDS-840 Access point vardır aralarında bağlantı kuramadım ne yapım ne ettim başaramadım yaklasık 13-14 saattir başındayım.

Gönderildi : 21/03/2010 16:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba, Access pointlerde kurulum standarttır.Yapmanız gerekenler genelde değişmez access point için ağınızdan bir kablo çekip access point üzerine bağlamanız gerekmektedir.Access point üzerindeki ipyi kendi kullanmış olduğunuz ip bloğundan vermelisiniz.Gerekli güvenlik protokolünü seçerek kurulumu sonlandırabilirsiniz.Bunun için kullanım klavuzundan yararlanabilirsiniz.Access point arayüzüne erişmek için ip bloklarınız aynı olmalıdır.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/03/2010 17:45

(@onrgrsy)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Access pointlerde kurulum standarttır.Yapmanız gerekenler genelde değişmez access point için ağınızdan bir kablo çekip access point üzerine bağlamanız gerekmektedir.Access point üzerindeki ipyi kendi kullanmış olduğunuz ip bloğundan vermelisiniz.Gerekli güvenlik protokolünü seçerek kurulumu sonlandırabilirsiniz.Bunun için kullanım klavuzundan yararlanabilirsiniz.Access point arayüzüne erişmek için ip bloklarınız aynı olmalıdır.Saygılarımla.

Forum kurallarına uyalım lütfen. ÇözümPark

Gönderildi : 21/03/2010 17:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba knuyu forumdan tartışıksak iyi olur.Şimdi adım adım gitmek gerekir.

Access pointi kendi bilgisayarınızın ethernet kartına takın.Access point için kendi bilgisayarınızın ipsini access pointin kitapçığındaki ip bloğu ile eşleyin.Örnek 192.168.1.1 ise access point ipsi siz 192.168.1.2 olarak ip verin kendi bilgisayarınıza.Bu işlemden sonra başlat çalıştıra gelin cmd yazın.Dos ekranında ping 192.168.1.1 yazarak access pointinizi pingleyip pinglemediğinizden emin olun.Pingleme başarılı ise internet explorer üzerinden örnek verdiğimiz 192.168.1.1 access point ipnizi yazın.Sonra kitapçıktaki arayüz kullanıcı adı şifresini girin.Kitapçıktaki adımları izleyin.Kurulumunuzu sonlandırın.

Takıldığınız nokta olur ise geri bildirim yapın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/03/2010 18:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: