Forum

Network Giden etkin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Giden etkinlik değeri 0

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@dotntefx)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

50 User ve 3 Server bağlantısı olan bir networkü yönlendiriyorum. 

son iki gündür bazı bilgisayarlarda Network bağlantısı kurulamıyor. 

bağlantı özelliklerine girdiğimde giden etkinlik paket değerinin 0 olduğunu görüyorum. 

Kabloyu bilgisayardan yada switch den çıkarıp taktığımda bazen işe yarıyor. 

şu an bir bağlantı sorunum var switch i resetledim kabloyu değiştirdim ama pc yi hala ağa bağlayamıyorum. Sorun hakkinda yorumu olan veya bana yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/02/2010 13:07

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

ağa bağlayamıyorum derken domaine mi alamıyorsunuz , sadece bazı pc ler mi böle yoksa hepsi mi ? switch te de sorun olabikir başka switch ile denediniz mi ? ping atabiliyormusunuz pc lerden servera yada kendi aralarında konuşuyorlar mı ?

Gönderildi : 15/02/2010 13:13

(@dotntefx)
Active Member
Konu başlatıcı

domaine alamıyorum, internete çıkamıyorum. 4 katlı bir bina düşünün bazen binanın 3. katında bir pc de bazen depodaki 2 pcde bazen girişteki pc de oluyor. 50 makinenin 48 i sıkıntısız çalışırken bir veya ikisinde sorun olabiliyor.

Basit anlık çözümler buldum kabloyu çekiyorum yada switch i resetliyorum. anlık düzeliyor ama sonra aniden başka bir makinede oluyor aynı problem. 

Bu günkü sıkıntımda switchi resetledim kabloyu değiştirdim ama maalesef hala sorunum devam ediyor. 

Makineden ağ üzerindeki başka bir pc ye ping atamıyorum. workgroup a çıkamıyorum. serverla iletişime geçemiyorum. 

Gönderildi : 15/02/2010 13:18

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

Açıkcası aklıma pc ile ilgili sıkıntılar geliyor , sorunlu o 2 pc nin ethernet kartlarnda sorun olabikir , ayrıca swithe taktığını zo 2 pc nin switchteki yerlerini değiştirerek denermisiniz, birde domaine ekleyemediğiniz pc yi önce ad üzerinden sildiniz mi computer name ini bide öle denermisiniz ,

Gönderildi : 15/02/2010 13:25

(@dotntefx)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunun sürekli olarak diğer pclere atladığını düşünün.

dün sorun olan cihazlar hiç bir müdahelede bulunmadığım halde bu gün sorunsuz çalışıyorlar. 

işletim sistemi yeni kurulmuş bir makinede bu tarz sorunlar olabiliyor. makineleri domainden çıkardım. Şu an sadece workgroup ta çalışıyorlar. bir yandan buraya yazıp diğer yandan bu gün uğraştığım makineye gidiyorum. 

mesela az önce de şöyle bir şey oldu. makine workgroup taki bir iki cihazı görebiliyor. ama yine tümü değil yine internete giremiyor ve yine ping atamıyor. 

Nasıl çözeceğim ben bu sorunu 🙁

Gönderildi : 15/02/2010 13:33

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Sorunun sürekli olarak diğer pclere atladığını düşünün.

dün sorun olan cihazlar hiç bir müdahelede bulunmadığım halde bu gün sorunsuz çalışıyorlar. 

işletim sistemi yeni kurulmuş bir makinede bu tarz sorunlar olabiliyor. makineleri domainden çıkardım. Şu an sadece workgroup ta çalışıyorlar. bir yandan buraya yazıp diğer yandan bu gün uğraştığım makineye gidiyorum. 

mesela az önce de şöyle bir şey oldu. makine workgroup taki bir iki cihazı görebiliyor. ama yine tümü değil yine internete giremiyor ve yine ping atamıyor. 

Nasıl çözeceğim ben bu sorunu 🙁

Mümkünse farklı bir switch ile denemenizi öneririm, sorun switch den kaynaklı gibi görünüyor.

Gönderildi : 15/02/2010 13:55

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Sorun banada switch kaynaklı gibi geliyor en tepedeki switchten kaynaklanmıştır ya da buna bağlı olarak kablo ile ilgili sorunda olabilir.

Gönderildi : 15/02/2010 14:00

(@dotntefx)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarı yerinden alıp bilgi işlem odasında yeniden ağa bağladım.

Sonuç hiç bir sorun yok.

makineyi yerine götürüp bağladım 

Sonuç sorunsuz çalışıyor. 

Anlık bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü belli aralıklarla başıma geliyor bu. 

var mı fikri olan 🙂

Gönderildi : 15/02/2010 20:57

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

Senin ağında broadcast var büyük ihtimalle , dhcp lere iyi bak sanki farklı bi dhcp daha var sorunda bundan kaynaklanıyor gibi geldi bana ki , mercedes te yaşamıştık böle birşeyi yada sistem de bir virüs olabilir oda aynı şeyi yapar ...

Gönderildi : 15/02/2010 23:44

(@dotntefx)
Active Member
Konu başlatıcı

Mercedes te yaşadığınız sorunu nasıl aşmıştınız peki.

Gönderildi : 15/02/2010 23:52

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

Sisteme 2 notebook misafir olarak girmekteydi ve sistemi karıştırıyordular , bazı makineler domaindne düşüyordu tekrar domaine alamıyorduk vs , sonra o makinaları tespit edip sistemden çıkartınca sorun giderildi ... o notebook sisteme girince biizm bazı pc ler o notebookların yaydığı dhcp ve dns leri alıyordu... sorunu o şekilde çözmüştük ...

Gönderildi : 16/02/2010 02:18

Paylaş: