Forum

DNS problemi 2003 s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS problemi 2003 server

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@phantoma)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 🙂

Otorite dns sunucum iç ağda, dışardan "nslookup mydomain.com.tr" sorgusu yaptığımda cevap alınamıyor. ftp yada mail.mydomain.com.tr sorgusunda sorun yok. 2003 server'ın dns sunucusunu mydomain.com.tr sorgusuna cevap verecek şekilde nasıl yapılandırabilirim? Ayrıca bunu ön tanımlı olarak zaten yapabiliyor olması mı gerekirdi?

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/02/2010 17:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

dns sunucuları dmz de mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/02/2010 00:26

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba DNS o isimde bir zone varsa tabiki cvp vericektir. Ayrıca DNS dışarıdan derken Local network dışınımı kast ediyorsunuz öyle ise domainname yetkili dns kayıt açmalısınız içerden isede o isimde  dns sorgularuna cvp vericek bir A kaydı açmanız gerekmektedir.

Nslookup

server DNS server yazın

sonra

mydomain.com.tr

10.x x x  çıkması gerekmektedir. Siz dns hizmetini ben kendi server verme istiyorum derserni firewall 'dan gerekli ayarları yaptıkdan sonra alan adınızın kayıtlı bulunduğu yerde ns1.mydomain.com.tr isiminde bir A kaydı (burada "ns" örnektir.) o  kaydı da sabit IP yönledirip firewall 'dan ve adsl modem ise gerekli DNS portları açarsanız ki varsaylına açıktır sorgulatabilirsiniz.

Gönderildi : 06/02/2010 15:24

Paylaş: